Sedmý ročník přehlídky designu představí více než 70 vystavovatelů. Spojovatelem je ohled na naši planetu.  

sirka-pdw-2020

 

Pražský týden designu, který se stejně jako vloni koná ve dvou patrech historického domu na náměstí Republiky, odprezentuje svou tvorbu a kreativní proces výroby českých a zahraničních značek. Letošním jmenovatelem se stane udržitelnost

( EDIT: Podle oficiálního prohlášení organizátora se letošní ročník temínově posune. Přesné datum zatím není známo.) 

 

sirka-pdw-2020-2

Knižní produkty od značky Reformát a bytový text z Tkalcovny Kubák. Foto: archiv Prague Design Week 

 

I letos se mezi vystavovateli představí rozmanitý mix produktového designu, malby, oděvního návrhářství, šperků i výrobků ze dřeva, skla či papíru, ale i starých řemesel. Ta bude reprezentovat například Tkalcovna Kubák se zaměřením na bytový textil ze 100% přírodních materiálů či dílna Kovaný Petr. Módní nadšence potěší portfolio návrhářky Darii Torf, jo.bag, či Patrick Poppet.

Mezi projekty, které hrají na zelenou linku, se představí například projekt Reformát využívající k výrobě papírových a knižních produktů zbytkový a odpadový materiál, ale také ekologicko-recyklační instalace Petra Kukly „Budky na špačky“ sloužící odložení nedopalků od cigaret, nebo mobilní kurník pro slepice propojující nápaditý design s myšlenkou udržitelnosti.

„Letošní ročník ve znamení hvězd nabídne opět něco nového. Kromě našich stálic se představí i úplné novinky, obzvláště se těším na instalaci mobilního kurníku a budek na cigaretové nedopalky Petra Kukly, která jistě přitáhne pozornost návštěvníků. Pro ně máme připravené i malé překvapení v podobě světelné instalace „Dotkněte se hvězd“ nebo originální hračky pro malé i ty větší,“ přibližuje letošní výstavu Ondřej Krynek, zakladatel a organizátor Prague Design Week.

 

vyska-pdw-2020

Na PDW bude k vidění i tvorba jo.bag. Foto: archiv Prague Design Week

 

Kromě samotné přehlídky bude návštěvníky v historických prostorách budovy na náměstí Republiky čekat i kavárna s výtečným občerstvením a doprovodný program po celou dobu trvání přehlídky.

Více informací včetně programu najdete na www.praguedesignweek.cz