Sezóna u vody brzy začne. Na jaké plavky letos vsadit?

sirka-plove2

 Foto: Robert Hozar

 

S proužky, florálními motivy nebo výraznými romantickými barvami? Nadcházející léto jasně hlásí návrat looku ve stylu 80. let: vysoko posazený a vykrojený spodek, poměrně decentní vršek se širokými ramínky nebo i bez a odvážně vykrojené jednodílné plavky, odhalující boky. Neobyčejného efektu docílíte v kombinaci s typickými vzory, jako jsou proužky, kostičky nebo vintage florální motivy. Ale nešlápnete vedle ani s prvky, připomínající éru 90. let: volány a mašle.

 

sirka-plavky-puntik

Florální: C&A, podprsenka 398 Kč, kalhotky 250 Kč.  Červené: Cellbes, podprsenka 699 Kč, kalhotky 499 Kč.  Puntíky: Cellbes, podprsenka 699 Kč, kalhotky 499 Kč

 

Jak vybírat?

 

Plavky by v ideálním případě měly být šik a na vaše tělo perfektně padnout. Pohodlí je totiž při výběru rovněž důležitým faktorem. Buďte proto stejně nekompromisní jako při nákupu spodního prádla. Respektujte svou postavu, zaměřte se na padnoucí střih a kvalitu materiálu. Některé modely plavek dokáží zdůraznit vaše přednosti, zatímco nedostatky diskrétně zamaskuje.

 

sirka-plavky-prouzky
Proužky se zipem: F&F 499 Kč. Žluté květy: Marks&Spencer 999 Kč. Proužky: Urbastore 1 799 Kč

 

Ve stylu Francouzek

 

Hledáte-li inspiraci, najdete ji u francouzských žen. Jejich šarm a elegance jsou proslulé po celém světě. „Pokud jde o módu a styl, francouzské módní ikony mají všechno dokonale zvládnuté. Nepropadají bezhlavě a slepě módnímu diktátu a nechávají si prostor pro to, co sluší jim a v čem vynikne jejich ženství a krása. Častokrát nastolí vlastní trendy, které se v důsledku stávají globálními,“ vysvětluje Štěpánka Kupcová z francouzského butiku Oxalis desouss.

 

 

Kvalita a životnost

 

Většina francouzských značek spojuje jedno: nabízené plavky jsou ušité z nejkvalitnějších materiálů a při správné údržbě mají i velmi dlouhou životnost. Plavky se totiž mohou stát i láskou na několik sezón! U Francouzek nejvíce boduje minimalismus s nádechem retra. Jednoduché střihy a základní barvy, často v kombinaci s plastovými kroužky nebo výrazným šněrováním. A ze vzorů jsou to puntíky či jemné květy. „Zkuste se inspirovat a místo módních výstřelků zkombinovaných na sílu jděte uměřenou zlatou cestou s kapkou rafinované ženskosti a šik elegance,“ radí Štěpánka Kupcová z Oxalis dessous.

 

sirka-plova

Plove 2 900 Kč, Foto. Robert Houzar

 

Umělecké barvy z Česka


Za neotřepanou krásou letních kousků k vodě nemusíme ale chodit daleko. Módní značka PLOVE designérky Pavlíny Miklasové se zrodila před čtyřmi lety u nás (psali jsme ZDE). A letošní letní kolekce přináší jednodílnými či dvoudílné plavky s vyztuženými košíčky, určenými pro jakoukoli postavu. Plavky z její dílny rozhodně nepřehlédnete: jsou inspirované obrazem od malíře Františka Petráka, oblíbeného umělce designérky. „S malbou jsem pracovala v různém měřítku. Vznikly tak čtyři druhy potisků na dvou základních podkladových barvách, černé a pískové. Výsledkem jsou jednodílné plavky s variabilními ramínky a autorským potiskem,“ vysvětluje Pavlína Miklasová. Ve svých kolekcích využívá kromě běžné plavkoviny a zbytkových materiálů také unikátní látku tvořenou z 80 % recyklovaným polyamidovým vláknem.

Galerie: Plavková sezóna 2019
Modro-bílé proužky se zipem Květované S volány S výstuží Sportovně laděná