Model inspirovaný geometrií vytvořily od návrhu po realizaci šikovné ruce dlouholeté čtenářky Burdy. 

  strih-02

 

Elfie Woldrich milovala vlastnoručně zhotovené outfity už jako malá holčička, ale až postupem času jí osud ukázal, jak zásadní pro ni v životě její koníček bude. 

 

strih-01

 

"Maminka na mě šila odmalička, a když mě v sedmnácti letech nadchl zelený zimní kostým s kožešinou z filmu Sissi, vyrobila mi jej k Vánocům! Tehdy se nosily džíny Levi’s, trička a prošívané bundy, takže si moji kamarádi možná mysleli, že jsem zvláštní, když jsem se mezi nimi objevila v takovém kostýmku. Ale já se v něm zkrátka cítila výjimečně! Tak moc mě fascinovalo, jak krásné věci mohou díky stroji vzniknout, až jsem se do toho sama pustila, nejprve modely pro panenky, pak pro sebe. Dodnes mám tolik nápadů – od kreativního přešívání starých kousků po malování na látky – že mám občas tak trochu špatné svědomí, když si na ně nedovedu vyčlenit tolik času, kolik bych ráda."

 

  strih-03

 

Více o autorce tohoto extravagantního a energií překypujícího modelu najdete v aktuálním vydání, v únorové Burda Style. Střih a návod na šaty model 123 ve velikostech 34 až 44 najdete tamtéž!