Dvojice mladých návrhářek představila svoji novou kolekci jaro/léto 2019! 

alter-era-2

 

Přestože ALTER ERA sídlí v Belgii, Česko je jejím druhým domovem. Pochází odtud nejen jedna z designérek, ale i výroba značky. Krátce po tom, co značka oznámila otevření vlastní prodejny v Antverpách i spuštění e-shopu www.alter-era.com, se na Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2018 vrátila s kolekcí na jaro a léto 2019 nesoucí název Furoshiki.

 

Přiléhavé, ladné a zároveň eklektické – kolekce ALTER ERA formují šatník zvídavé ženy, která je sběratelkou zážitků. Ženy, která vyhledává autenticitu a svůj šatník přizpůsobuje svému životnímu stylu. Své oblíbené barvy nosí s grácií a miluje objevování geometrických vzorů v potiscích a grafických kompozicích, které jsou součástí materiálů i střihů.

 

alter-era-1  

 

V návrzích na sezónu SS19 designérky značky, inspirované napříč orientálními technikami a oděvy, pracovaly zejména se zavinováním a zavazováním. Jejich pozornost přitom upoutal především Furoshiki – tradiční způsob balení a zavazování japonských oděvů, který byl původně vyvinut pro snadnou přepravu zboží. Tyto techniky se reflektují do jednotlivých siluet kolekce, ve které při vývoji každého dalšího kusu oděvu vznikl i nový způsob uvazování kolem lidského těla. Kombinaci mašlí, jež v kolekci vytvářejí vznešený dojem, asymetrie, zavinování a drapingu ALTER ERA vyvažuje dokonalou a ladnou linií oděvů.

 

Tato kolekce, na rozdíl od předchozích, kde geometrie v potiscích výrazně dominovala, překvapuje odlišným přístupem k jejich grafickému zpracování. Potisky odhalují zálibu v kresbě tuší kombinovanou s až obsesním zkoumáním textur lístků, ovoce a zeleniny, z nichž vznikla série idylických kreseb. Tyto romantické kompozice organických tvarů zpestřují převážně bílou kolekci kontrastem s výraznými odstíny, jako je IKB blue, smaragdově zelená nebo karmínově červená.

 

PR zastoupení: Olga Bureš Vrbíková