Chytré hodinky nabízejí mnoho funkcí, které jsou na první pohled zřejmé, jako sledování aktivity, zobrazování notifikací nebo měření srdečního tepu. Existují však i méně známé možnosti jejich využití, které vám mohou výrazně usnadnit život. Objevte je a vytěžte z chytrých hodinek maximum.

Foto: Freepik.com

Foto: Freepik.com
Monitorujte kvalitu svého spánku

Kromě sledování délky spánku dokážou chytré hodinky také analyzovat jeho jednotlivé fáze: lehký, hluboký a REM spánek. Získejte užitečné informace a rozklíčujte, proč se budíte unavení.

 

Zklidněte se dechovým cvičením

Některé modely hodinek umějí sledovat úroveň stresu během dne. Upozorní vás, když detekují dlouhodobé zatížení organismu stresem. V takových okamžicích vám hodinky aktivně nabídnou možnost dechového cvičení ke zklidnění.

 

Detekujte potíže

Velmi užitečnou funkcí, obzvláště pro starší uživatele, je schopnost hodinek detekovat náhlý pád. Po pádu hodinky hlasitým alarmem vyžadují potvrzení, že jste v pořádku. Pokud nereagujete, automaticky kontaktují záchranné složky. Pokročilé modely mají také vestavěný elektrokardiogram (EKG) a dokážou změřit i hladinu kyslíku v krvi (SpO2). Při odklonu hodnot od normy vás upozorní na možné zdravotní potíže a opět případně aktivují SOS volání.

 

Sledujte menstruační cyklus

Uživatelkám nabízejí chytré hodinky možnost sledování menstruačního cyklu. Predikují plodné dny a ovulaci i začátek a délku trvání menstruace.

 

Dodržujte pitný režim

Pokud máte problém s dodržováním pitného režimu, chytré hodinky vás v pravidelných intervalech upozorní, že byste se měli napít. Vypité množství vody si můžete zaznamenávat a mít tak hydrataci svého organismu pod kontrolou.

 

Peněženku nechte doma

Platby prostřednictvím chytrých hodinek  představují rychlý a snadný způsob, jak uskutečnit své nákupy. Plaťte moderně, stiskem postranního tlačítka na hodinkách a peněženku klidně nechte doma.

 

Neztraťte se

Vyhledejte si trasu v online mapě na telefonu a klidně ho strčte do kapsy. Chytré hodinky vám díky spárování s mobilem ukážou vaši trasu na svém displeji a vibracemi upozorní na odbočku.


Tip: Jestli si nejste jistí, zda hodinky ve vašem hledáčku disponují danou funkci, nebo jste si ještě nic nevyhlédli, zkuste testy na vseumel.cz.


 

Získejte rychlý přístup k hudbě

Některé modely hodinek disponují dostatečně velkou pamětí, kterou můžete využít k uložení své oblíbené hudby. Jejich prostřednictvím lze hudbu přehrávat, pozastavovat, přeskakovat i vybírat z playlistu. Samozřejmostí bývá propojení s bezdrátovými sluchátky.

 

Ovládejte chytrou domácnost

Ovládejte venkovní žaluzie, zabezpečení domu nebo další prvky chytré domácnosti pokynem přes displej nebo hlasového asistenta v hodinkách. Vše potřebné najdete na svém zápěstí.

 

Vyfoťte se

Vzdálená spoušť  usnadňuje skupinové focení. Nemusíte natahovat ruce s telefonem pro tu nejlepší selfie fotku nebo na něm nastavovat samospoušť. Funkce v hodinkách vám umožní vyfotit libovolné množství fotek bez zbytečného sprintu mezi mobilem a netrpělivou fotící se skupinkou. Díky propojení telefonu s hodinkami fotíte na dálku.

 

Předpokladem k využití jmenovaných funkcí je jejich přítomnost , popřípadě možnost instalace do chytrých hodinek. Některé modely nemusejí tyto funkce podporovat.