Představte si koberec dlouhý z Prahy až do maďarské Budapešti. Na takovou vzdálenost by to vystačilo, kdybyste rozmotala veškeré skladové zásoby Flex-Texu. A možná i o kus dál...

flextex-04
                                        Za třicet let vybudoval Dán Lars Stub Olsen v Čechách skutečné impérium | foto: Michaela Kratochvílová 


Jak jednou propadnete kouzlu modelů, jež si zhotovíte sobě na míru a zcela dle svých preferencí, konfekce vás bude do budoucna nechávat chladnou. Zato pohled na nekonečné stohy metráže vám potom dokáže pořádně zrychlit tep. To je přesně důvod, proč návštěva Flex-Texu v pražských Holešovicích vzbudí v každé milovnici šití silný dojem. 


flextex-03   
                                                                                                                                                                         foto: Michaela Kratochvílová
                         „Tady máme dekorační textilie, vedle úplety a zde naši novinku, látky na pánské obleky, samozřejmě v té nejvyšší kvalitě,“ zahajuje Lars Stub Olsen, dánský majitel Flex-Texu, prohlídku svého království. Opodál je pravé hedvábí, jednobarevné i s originálními dezény, džínovina, manšestr, lesklé satény, tyly – pochopitelně s nehořlavou úpravou, šatovky, veselá sbírka materiálů vhodných pro děti s OEKO-Tex certifikátem, luxusní tkaniny ručně pošité rokajlovými perličkami až v exotické Indii či vařená vlna v široké škále odstínů i cenových hladin. 

 

Přitom když v ruce porovnáte, jak působí na omak, nezaznamenáte žádný rozdíl. Co za tím stojí? „Třeba u této červené vlny se továrna rozhodla skončit s produkcí a na skladě jim zbývaly nějaké štůčky, které se mi tak podařilo získat za lepší cenu,“ vysvětluje Lars Stub Olsen. 

 

Právě v tom spočívá tajemství nízkých cen a současně vysoké jakosti, což je vedle nepřeberné nabídky snad ten nejvýraznější poznávací rys Flex-Texu. „Nikdy neodmítám, když chce textilka uzavřít obchod za podmínek, jež jsou pro mě finančně výhodné. I kdyby to byla barva, materiál či vzor, které se teď nenosí, za rok nebo dva to může přece být úplně jinak. Jaké budou trendy? Co bude in? Ruku na srdce, já to nevím! A popravdě, ve chvíli, kdy vyberu něco podle svého osobního vkusu, tak se to skoro nikdy dobře neprodává,“ usmívá se Dán. 

 

flextex-01

                                                        Kdo je to usměvavé miminko na fotce? Majitel Flex-Texu osobně!  | foto: Michaela Kratochvílová

 

 

Skryté poklady

Ohromné sklady, jež má k dispozici, mu skutečně dovolují nakupovat štědře do zásoby. V rámci veřejně přístupné části rozlehlého areálu zákazníci vidí jen zlomek zboží, v zákulisí se jej skrývá několikrát tolik a trpělivě tam čeká na svou příležitost. Ta může přijít kdykoliv, bez ohledu na aktuální preference trend setterů. Do Holešovic si totiž cestu rádi najdou i módní designéři, stejně jako muzikálové, divadelní a filmové produkce. Důvod je nasnadě – je velmi pravděpodobné, že zde naleznou, co chtějí, včetně takových specialit jako jsou starožitné knoflíky nezbytné pro opravy autentických historických kostýmů. 

„Nedávno jsme sortiment rozšířili o barvy na látky a různé šablony. To umožní pustit se do prvních experimentů s textilem třeba i dětem. Také jsme objednali ve velkém ionizační čističky vzduchu, jež jej každých patnáct minut v budově kompletně přefiltrují, proto je nákup u nás v souladu s nejvyššími bezpečnostními standardy,“ popisuje majitel některé aktuální změny. 

 

flextex-02
                                                      Na své si přijdou švadlenky, návrháři, čalouníci i divadla | foto: Michaela Kratochvílová

 

 

Stále rostoucí přízeň zákazníků i rozsáhlé skladové zásoby patří k důvodům, proč se letos prodejní plocha zvětšila o nové prostory a v nastoupeném vývoji chce společnost pokračovat i v příštím roce. Pružně tak reaguje na poptávku klientů, kteří se jednoznačně mají na co těšit! 

 

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

 

Flex-Tex Central Stock s.r.o.
Jateční 1531/31
Praha 7, 170 00
• e-shop: flex-tex.cz
• kontakt: flex-tex@flex-tex.cz