Dobročinný bazar nadace Barbary Nesvadbové proběhl letos netradičně již 24. srpna. Jak dopadl?

 

  bch-havlova-01
                                                                                                                 
   foto: Be Charity

 

Příspěvky na léčbu, rehabilitaci, na zdravotnické pomůcky a materiál – na dobročinné účely půjde celých 739 000 Kč, kompletní výtěžek 14. ročníku tradičního charitativního bazaru, který se konal netradičně už na konci léta – v pondělí 24. srpna 2020 v nově zrekonstruovaných prostorách Žofín Restaurant by Stones na Slovanském ostrově v Praze 1.

„Naši akci pořádáme vždy v listopadu. Vzhledem k obavám z horší epidemiologické situace na podzim souvisejících z kombinace klasické kapénkové infekce a nemoci covid-19, jsme se rozhodli pro letní termín – a bylo to dobré rozhodnutí už pro tu atmosféru letního odpoledne a večera,“ říká zakladatelka Nadačního fondu Be Charity a spisovatelka Barbara Nesvadbová.

 

Mezi prodávajícími byly letos také mnohé známé osobnosti – herečky Jitka Čvančarová, Patricie Pagáčová a Markéta Hrubešová, ale také modelka Pavlína Němcová nebo slovenská herečka a moderátorka Lenka Vacvalová. Stánek tu tentokrát měla i bývalá první dáma Dagmar Havlová se svou Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize 97, která pro dobročinné účely prodávala trička. A aby toho dobra nebylo pro jedno odpoledne málo, prodávalo se tu také Srdce ze zlata, reklamní předmět, kterým přispějete ze sta procent výtěžku (100 Kč/ks) na nezbytné potřeby dětské plastické chirurgie Kliniky plastické chirurgie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (srdcezezlata.cz). 

 

bch-dermacolNovinkou letošního ročníku byla možnost nechat se na místě nalíčit vizážistkami značky Dermacol. Značka nově spolupracuje s nadací Be Charity v kampani Pomáhej krásou. Každý, kdo  si koupí výrobek Dermacol označený růžovým srdíčkem s nápisem Pomáhej krásou, tak může až 50 Kč z jednoho prodaného kusu přispět na projekty pro postižené děti a jejich rodiče. Ve značkových obchodech a na webu Dermacol bude kosmetika se samolepkou ve tvaru srdce v prodeji už na konci prázdnin, začátkem září se objeví v drogistických řetězcích. Tváří dobročinné kampaně, jejíž součástí je i uvedení nového parfému Iluze, je vedle Báry Nesvadbové herečka Jitka Asterová se svou dcerou Annou Linhartovou

 

bch-hoste

 

Vedle donátorek a donátorů z řad přátel nadačního fondu a známých osobností se letos charitativní bazar rozhodly darem věcí podpořit značky a firmy Obsession, Dara Bags a About You. Právě About You navázalo darem oblečení do charitativního bazaru na letošní společnou crowdshoppingovou kampaň s cílem pomoci malému Tadeáškovi. Oblečení věnovali i čeští módní návrháři Tatiana, Miroslav Bárta, Kateřina Geislerová, Klára Nademlýnská nebo Jiří Kalfař. Mezi známými osobnostmi, které věnovaly část svého šatníku a kteří i na bazar přišli, byla zpěvačka Olga Lounová, herečka Petra Špindlerová, herec David Matásek nebo zpěvák Jan Fanta.

 

  bch-bazaar

 

Nákupy na charitativním bazaru udělají radost hned dvakrát – těm, kteří si nakoupí, i těm, kterým zaplacené rehabilitace pomohou posunout se o krok blíž k plnohodnotnému životu. Vybírat můžete z oblečení, kabelek, bot a doplňků nejen dámských, ale také pánských a dětských. Každoročně bazar přiláká až na pět set lidí, při předchozích třinácti ročnících se podařilo vybrat a následně rozdělit víc než 8 milionů korun. Jen v minulém roce díky prodejům z charitativních bazarů dokázal projekt  pomoci 62 dětem. Převážná část z nich jsou děti narozené předčasně, případně se závažným zdravotním problémem, který se objeví v prvním roce jejich života. Mnoho z nich má diagnostikovánu dětskou mozkovou obrnu, bojuje s těžkými epileptickými záchvaty. Některé pravděpodobně zůstanou na invalidním vozíku, ale rehabilitace je mohou ochránit před nepříjemnými bolestmi a operacemi, jiné mají šanci, že budou chodit, nebo dokonce v dospělosti vést plnohodnotný život. Část „nadačních“ dětí se potýká s handicapem v následku těžkých úrazů. 

 

bch-nad-havel          

 

Charitativní bazar se i letos koná nejen v Praze. V říjnu a v listopadu se rozjede do několika dalších měst Česka. V úterý 27. října se koná charitativní bazar v Loutkovém sále kulturního domu Trisia v Třinci, v pátek 27. listopadu v nákupním centru Aupark v Hradci Králové, o víkendu 28. a 29. listopadu v Galerii Vaňkovka v Brně, kde bude bazar poprvé dvoudenní a kde bude spojen opět s talkshow, které se zúčastní i zakladatelka, spisovatelka  Barbara Nesvadbová. Ve středu 2. prosince se pak bude konat první ročník charitativního bazaru v Plzni.