Vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Nepravidelná a nesprávná péče jim ale škodí. Proto je velmi důležité poskytovat vlasům péči, kterou si opravdu zaslouží.

1-1

Pokud toužíte po zdravých a lesklých vlasech, je určitě třeba zapojit   kondicionér na vlasy .
Proč? Dozvíte se to v následujících řádcích.

 


Jen šampon nestačí    

Každý ví, jak důležité je pravidelné mytí vlasů, protože šampon odstraní z povrchu vlasů a vlasové pokožky veškeré nečistoty, prach, zbytky stylingových produktů a maz. Ale ne každý ví, že šampon také otevírá vlasové vlákno. Vlasy se stávají náchylnějšími k mechanickému poškození a vysoušení. Proto by po mytí měl přijít na řadu kondicionér, který uzavírá vlasové kutikuly. Vytvoří kolem vlasů pevnou vrstvu a zajistí potřebnou ochranu před poškozením. 

 

Aby vlasy zůstaly hydratované

Sluníčko, fénování, kulmování nebo jiné faktory mohou způsobovat to, že jsou vlasy nedostatečně hydratované. Chcete-li se vyhnout problémům, které vlasům způsobuje nedostatek hydratace, stačí používat kondicionér. Vyrovnává hladinu vlhkosti ve vlasech, uhladí je a dodá jim lesk. Vlasy tak budou vypadat zdravě a nádherně. 

 

Snadné rozčesávání

Jak už jsme zmínili, kondicionér má za úkol uzavřít šupinky vnějšího vlasového obalu a tím, že vlasy uhladí a uzavře, zajistí, že se budou i snadněji rozčesávat. Dávejte si pozor při rozčesávání mokrých vlasů. Vždy je lepší je nechat uschnout a až poté rozčesat. 

 

2-3

 

 

Jaký kondicionér na vlasy vybrat ?

Složení kondicionéru se liší podle typu vlasů a záleží na jejich potřebách, jaký přípravek byste měli vybrat. Je to opravdu snadné. Stačí jen pozorně přečíst složení a vědět, jaký máte typ vlasů, aby mu zvolený přípravek odpovídal. 

 

Jak a kdy aplikovat? 

Sám o sobě kondicionér nedokáže poskytnout vlasům potřebnou péči. Proto kondicionér aplikujte vždy na čisté, ručníkem vysušené vlasy a nechte jej několik minut působit. Není třeba kondicionér  na vlasech nechávat dlouho, stačí 2-3 minuty. Když jej necháte ve vlasech příliš dlouho, vlasy ztěžknou a budou vám brzy opět připadat mastné. Stačí nanést malé množství přípravku po celé délce vlasů. Ke kořínkům a na pokožku hlavy kondicionér nenanášejte. Pak kondicionér vyplachujte vlažnou vodou tak dlouho, dokud nebudou budou vlasy zcela čisté a hladké. 

 

3