Máte během korony problém jít si vyzkoušet brýle, které vám padnou? Máme pro vás řešení.

whitepress-uvod
                                                                                                                                                                  foto: Whitepress


Během pandemie korony se uzavírají prodejny, případně se ocitají lidé v karanténě. Pokud patříte mezi ně a máte problém si jít vyzkoušet brýle, které vám padnou, máme pro vás řešení.

 

Dioptrické brýle se v posledních letech staly mimořádně módním oděvním doplňkem. Zatímco před několika lety se někteří lidé snažili skrýt své zrakové postižení výběrem kontaktních čoček, dnes vám široký výběr zajímavých rámečků umožňuje považovat brýle za způsob, jak vyniknout z davu a zdůraznit váš individuální styl. Je vhodný si vybrat pevný a odolný pár, který vám bude sloužit roky. Jak si vybrat kvalitní brýle? Připravili jsme několik tipů, jak tento proces usnadnit.

 

Vyberte si vhodné brýle

Aby vám brýle sloužily déle než jednu sezónu, musíme věnovat pozornost několika aspektům.


Tvar - v první řadě si vyberte moderní dioptrické brýle, které odpovídají tvaru vašeho obličeje. Lidé s malým, jemným obličejem budou v nadrozměrných rámečcích vypadat špatně. Na druhou stranu příliš malé brýle opticky zvětší široký obličej. Před nákupem dioptrických brýlí si zkontrolujte obličej a vyberte rámeček s kontrastním tvarem.


Styl - lidé, kteří si jsou vědomi svého stylu, budou mít jednodušší úkol, protože určitě rychle vytřídí ze široké nabídky brýle, které nebudou odpovídat jejich způsobu oblékání. Mladší lidé, kteří často experimentují a hledají různé výrazové prostředky, budou mít potíže s výběrem. Je vhodné zvážit, zda vybrané brýle budou plně odrážet vaši osobnost a zda budete stejně ochotni je nosit i v příští sezóně. Pokud vás stále lákají módní experimenty, vyplatí se investovat do jednoho univerzálního páru, který bude ladit s nejrůznějšími outfity bez ohledu na aktuální módní trendy.


Materiál a zpracování - při hledání dobrých dioptrických brýlí se zajímejte o materiál a zpracování. Nejprve věnujte pozornost rámečkům - měly by být pevné a pohodlné. Pokud se obroučky deformují v ruce, nejsou brýle příliš trvanlivé. V tuto chvíli si můžeme vybrat mezi kovovými, plastovými a dřevěnými rámečky. Kvalitní brýle poznáte na první pohled. Skla by měly dokonale zapadat do rámečku. Abyste prodloužili životnost vybraného modelu brýlí, investujte do pevného a tuhého pouzdra. Chrání brýle před pádem a zabrání jim v pádu do rukou malých členů domácnosti. Abyste nemuseli nikam chodit, můžete si na internetu vybrat brýle eyerim collection podle tvaru obličeje i materiálu brýlí a dalších parametrů, které vám perfektně sednou. Eyerim.cz nabízí možnost interaktivního vyzkoušení brýlí spuštěním funkce magic mirror. Stačí si otevřít detail jakýchkoliv brýlí z nabídky, poté stačí zapnout si webkameru a brýle si lze vyzkoušet i doma.

 

Brýle pro každého

Výběr správných dioptrických brýlí je velkou výzvou. Rámečky jsou prvkem, který vás každý den doprovází, a jejich nesprávný výběr může způsobit, že vám brýle nebudou slušet. Lidé s oválnými tvářemi budou mít největší výběr a budou vypadat perfektně téměř v jakémkoli rámečku. Čtvercový obrys obličeje by měl být kombinován s kontrastními kulatými brýlemi. Na druhou stranu, máte-li kulatý a diamantový obličej, zaujmete v kočičích nebo hranatých rámech se silně označenými hranami.