Děti se doma nudí, všechny výkresy jsou už pomalované a klasické výtvarné techniky je nebaví?

seo-deti
                                                                                                                     
                            foto: FreePik.com


Nemusíte mít doma zázemí vybavené výtvarné dílny, stačí, když se porozhlédnete po věcech, které se doma jen tako povalují bez využití.

 

Latexové rukavice

Zvířátka z rukavic

Věřte, nevěřte, latexové rukavice můžete použít i jinak než na šůrování. Když je nafouknete, vypadají jako kravská vemínka, což už samo o sobě každého prďolu pobaví. Otočíte-li nafouknutou rukavici prsty nahoru, máte z ní rázem základ třeba pro slepičku nebo jiné zvířátko. Fantazii se meze nekladou a uvidíte, že samotné děti vymyslí i další nápady, jak rukavici použít. Tělíčko můžete pomalovat, polepit papírovými nebo látkovými doplňky a vyrobená zvířátka vystavit v pokojíčku dětí, ať se svými výrobky mohou kochat.


Prstové loutky z rukavic

Když odstřihnete z latexových rukavic prstovou část, máte rázem 5 násad na prstíky, které lze pomalovat, dozdobit, a hlavně použít k hraní loutkového divadla. Jednoduché postavičky si pak mezi sebou mohou povídat, rozvíjet příběhy a tím stimulovat dětskou fantazii. Inspirací můžou být pohádky – na ruku se vám vleze celá královská rodina. Bajku zase přehrajete s loutkami zvířátek.

 

 

Ruličky od papíru

Tento výtvarkami prověřený materiál má multifunkční využití. Výborně se hodí na výrobu postaviček, kdy můžete podle kalendáře volit, jestli vytvořit Mikuláše, čerta a anděla nebo velikonočního zajíčka. Když doděláte ruličce dno, máte rázem kelímek na tužky, který stačí dozdobit. Ruličky můžete také rozkrájet na kolečka, pomalovat, navléknout na šňůru a vytvořit maxi korále.


Popcorn

Popcorn nemusí být jen mlsání, ale můžete využít jeho obláčkového tvaru. Nakreslete obrys ovečky nebo beránka a polepte kousky popcornu. Když se dílo podaří, budete mít co počítat před spaním. Beránci z této pochutiny vypadají roztomile, až jsou skoro „k sežrání“. Stejným způsobem můžete vytvořit i mráčky, které lze na závěr pověsit na šňůrku ze stropu. Jen pozor, ať pak doma nezmoknete.