Pulsující metropole, významná křižovatka světa, místo pro úžasou dovolenou, ale i cíl mnoha milovníků módy a luxusního zboží. To je Dubaj!

 

dubai-01
                                                                                                                                   foto: Dubai Economy and Tourism

 

Přestože oplývá mnoha dalšími superlativy a vyhledávaná je i pro jiné své přednosti, Dubaj - metropole Spojených arabských emirátů - je především světovým centrem a cílem milovníků těch nejluxusnějších nákupů. To ale rozhodně neznamená, že musíte patřit jen k nejbohatší smetánce .

Užít si ty nejpohodlnější nákupy v nejluxusnějších centrech vykládaných zlatem? Nebo nasát tradiční atmosféru regionu na vyhlášených místních tržištích? Tak to jste tu správně!  Ať tak či tak, Dubaj je jasnou jedničkou mezi světovými nákupními destinacemi a luxus a pompéznost, kterou v místních palácích najdete doslova na každém kroku, vás dozajista ohromí. Vedle toho ale nabízí i mnoho míst, kterým nechybí podmanivá autentičnost a pravá arabská atmosféra. Nejen proto je ale "perla Zálivu"  tak oblíbenou nákupní destinací. Především je tak hojně navštěvována pro více než příznivé ceny luxusního zboží – šperků, elektroniky i oděvů věhlasných značek. Nabídka je navíc tak obsáhlá, že zde najde vše, po čem touží, úplně každý.

 

Kdy do Dubaje vyrazit?

Klidně hned! Podzim je totiž díky příznivějším teplotám velmi oblíbeným obdobím pro její návštěvu. 

 

 

A která místa při vaší výpravě (nejen) za nákupy rozhodně neopomenout?  Vybírejte z opulentních nákupních domů i roztomilých tržišť s kouzelnou atmosférou.

 

Den v luxusu

Vyrážíte do Dubaje s celou rodinou? Tak to si nenechte ujít City Centre Mirdif, určitě tam strávíte rovnou celý den. S více než 430 obchody je vedle nakupování také centrem volného času, zábavy i jídla. Dubajská nákupní centra totiž vždy nabízejí mnohem více, než jen samotné nákupy. V tomto tak můžete vyzkoušet skydiving, zajít do jednoho z 10 kinosálů a podívat se na nejčerstvější filmové novinky z celého světa, nebo se najíst v jedné z 80 restaurací. Děti pak jistě potěší řada dostupných aktivit včetně bowlingu, lezecké stěny, fotbalového hřiště, horské dráhy či herní arkády.

 

  dubai-02
                                                                                                                                      foto: Dubai Economy and Tourism

 

Bažíte-li po suverénně nějvětší nabídce čínských produktů na jednom místě, pak si do itineráře zařaďte Dragon Mart. Toto místo je hotovou bránou do Číny přímo uprostřed Dubaje. Nepřehlédnutelná budova v podobě draka ve svých 150 000 čtverečních metrech skrývá téměř 4 000 obchodů, ve kterých najdete naprosto vše a za více než příznivé ceny. A i kdybyste sem vyrazili jen nahlédnout, uchvátí vás nefalšovaná atmosféra prostoru, který je vstupní branou čínských produktů do celého regionu.

 

Pokud vás lákají především slevy, pak zamiřte rovnou do Dubai Outlet Mall. 1200 značek, ceny snížené až o  pohádkových 90% a 230 obchodů  – to vás zkrátka ohromí. I zde si samozřejmě  můžete od vyčerpávajících nákupů odpočinout a  na své si tu opět přijdou i děti. Zábavní zóna je zde uzpůsobena i těm nejmenším. Do tohoto nákupního centra se navíc dostanete z mnoha částí města poholdnou kyvadlovou dopravou.

 

Nasajte atmosféru

Až se dostatečně vyřádíte při nákupech high-end módy či elektroniky, jistě vás zláká některé z tradičních tržišť, tzv. súk, která byste si při návštěvě metropole Emirátů rozhodně neměli nechat ujít.


dubai-04
                                                                                                          
                        foto: Dubai Economy and Tourism

 

Jedním z nejnavštěvovanějších je vyhlášený trh se zlatem, který vedle oslnivých produktů nabízí i působivý vhled do kultury arabského světa. Gold Souk je úchvatným místem, i když zrovna nemáte v plánu významně investovat do šperků či drahokamů. Pokud ale hodláte utrácet, směle do toho: Na veškeré zboží se vztahuje regulace dubajské vlády, která zaručuje jeho pravost a kvalitu.

 

Plánujete si atmosféru místa odvézt s sebou? Poohlédněte se po některém z tradičních arabských produktů na tržnici Souk Madinat Jumeirah. Právě tady totiž seženete autentické arabské suvenýry. Užijete si také tradiční rituál smlouvání o ceně, který dovede místní nákupy náležitě oživit a vy na jeho konci odměnou získáte ještě příznivější cenu.Chcete zažít, jak to bylo dřív? Kouzlo staré Dubaje vám bezchybně přiblíží tržiště Al Fahidi. I tady ale neopomněli vybudovat moderní odpočinkovou zónu s hernami pro děti a po úspěšných nákupech zde můžete ochutnat i místní speciality v jedné z dvaceti lákavých restaurací.

 

Vyražte do ulic

Pokud jde o tradiční a neméně oblíbený způsob nakupování, bezstarostné brouzdání po buticích v ulicích města, ani ten si nemusíte v Dubaji nechat ujít. Navštivte některou z vyhlášených nákupních čtvrtí. Ať vyberete kteroukoliv, nemůžete šlápnout vedle. Všechny totiž nabízí důmyslně propracovanou síť obchodů, butiků, restaurací i zábavních zón, které optimálně pokryjí všechny vaše potřeby.

 

Dokonalým příkladem je City Walk. Jak už její název napovídá, příjemná procházka pulsující metropolí je plná obchodů a butiků s těmi nejvěhlasnějšími značkami, nechybí zde ale ani mnoho lákavých atrakcí pod širým nebem a narazíte zde i na ty nejlepší pouliční umělce.

 

Nehodláte se ochudit o atmosféru klasické přímořské dovolené? Pak si vyberte některé z nákupních míst přímo propojených s pláží. The Beach a LaMer, to je věhlasná kombinace písku, slunce a nákupů.

 

Komplex Souk Al Bahar je zase příkladem tradičnějšího pouličního nakupování, který ale skvěle propojuje s moderním stylem. Neochvějný odkaz tradičních dubajských trhů místu nelze odepřít, příjemně se ale mísí s velkými jmény současné světové módy.

 

  dubai-03
                                                                                                                               foto: Dubai Economy and Tourism

 

Tak co, už jste dostatečně naladěni? Dubaj, ráj nakupování si jednoduše nemůže nechat ujít žádný pravověrný shopaholik. A zatímco budete odpočítávat dny do odletu, můžete si kompletní informace o nakupování v Dubaji nastudovat zde.