Léto je ideální čas pro oživení šatníku pomocí stylových a praktických doplňků. Správný výběr doplňků nejen chrání před sluncem, ale také dodává vašemu vzhledu šmrnc. V tomto článku se dozvíte, jak kombinovat estetiku s funkčností a užít si letní dny v plném stylu.
 
 

new

Ochraňte své oči

 

Ostré slunce dokáže vaše oči opravdu hodně potrápit. Jakmile si oči nechráníte pomocí kvalitních slunečních brýlí, může se stát, že budou na konci dne opravdu hodně podrážděné a pálit vás. Proto si dejte při pořizování brýlí pozor na to, jestli jsou kvalitní a jaké vlastnosti nabízejí. Není příliš dobrou volbou kupovat brýle, které mají pouze zatmavená skla, protože nedokáží odrazit agresivní sluneční paprsky. Podráždění není jediný problém, může dojít klidně i k poškození očí. Proto dbejte na to, aby nabízely vysokou UV ochranu a nejlépe i polarizaci, která si umí poradit s odlesky na vodě a jiných lesklých plochách.
 
Co se týká stylu, udělejte si zásobu různých stylů, ať je můžete nosit podle nálady. Tento drobný doplněk je skvělou příležitostí, jak zkusit nové barvy, pokud se jim jinak vyhýbáte a nevíte, jak s nimi pracovat.
 
 
 

Doplněk, který nikdy nevyjde z módy

 

Podobně jako byste měli chránit oči, chraňte si i obličej, hlavu a krk. I když pečlivě nosíte SPF, do pěšinky si ho obvykle nedáváte a právě tam je hlava opravdu hodně zranitelná. A stejné je to s obličejem, někdy prostě nestihnete (po cca 2 hodinách) SPF reaplikovat a tak se snažte ho co nejvíce chránit. Jde o zdravotní i estetický důvod. Poškození kůže se může projevit rakovinou i vráskami. Různé druhy SPF kremů naleznete zde.
 
Kromě toho jsou klobouky samozřejmě skvělým doplňkem, díky kterému jednoduchému outfitu dodáte šťávu, aniž byste se příliš snažily. Klobouky se vyrábí v různých velikostech, barvách i stylech. Pro sportovnější vzhled sáhněte po kšiltovce.
 

Na krk nebo do vlasů? Záleží na vás

 

Milujete si v létě stahovat vlasy z obličeje a krku? Nejenom, že se pod vlasy nebudete potit, navíc si můžete hrát s různými účesy. Copánky, drdoly, polosepnuté vlasy, … Můžete zkoušet klidně každý den nový styl. Pokud se ale už trochu nudíte a hledáte nějaké ozvláštnění, zkuste vzít k ruce šátek nebo čelenku. Pohrajte si s barvami a vzory a vytvořte nečekané vlasové kreace. Šátek lze svázat okolo hlavy jako čelenku, ale zároveň použít jako mašličku nebo součást copánku. Co se týká čelenky, aktuálně frčí širší bavlněné, perličkové nebo květinové. Méně výraznou volbou jsou skřipce, v obchodech narazíte na různé velikosti a motivy. Za nás toto léto vyhrávají barevní motýlci.
 
Když si šátkem svážete vlhké prameny do copánku, můžete se po rozpletení těšit na lehce vlnitý vzhled. Kam dále s šátkem? Například na kabelku, okolo pasu nebo na krk jako pravá Pařížanka.
 

Zahalte se během pár vteřin

 

Není vám příjemné, chodit mezi lidmi jen v plavkách? Nebo se chcete aspoň lehce schovat před paprsky? Přehoďte přes sebe pareo (pončo), což je v podstatě obrovský šátek. Snadno si ho uvážete okolo pasu nebo krku a během vteřiny se zakryjete. Takový šátek určitě využijete i při návštěvě různých náboženských památek, kde je nutné zakrýt ramena a kolena. V kabelce vám nezabere příliš mnoho místa, takže ho můžete mít pořád při ruce.