Výběr doplňků ke společenským šatům na svatbu může být oříškem. Chcete ladit s nevěstou, ale zároveň si zachovat vlastní styl a cítit se sebevědomě. Existuje několik faktorů, které je potřeba zvážit, abyste dosáhli dokonalé harmonie.

Doplňky k šatům – dle jejich stylu

burdastyle-cz-2

Elegantní šaty – k elegantním šatům se hodí jemné a minimalistické doplňky, které zdůrazní jejich krásu. Vhodná volba jsou klasické perlové náušnice, decentní náhrdelník a lodičky na vysokém podpatku.

Koktejlové šaty – koktejlové šaty nabízí větší prostor pro fantazii. Můžete si dovolit výraznější doplňky, jako jsou velké náušnice, náramky nebo clutch kabelka.

Maxi šaty – maxi šaty působí romanticky a bohémsky. Skvěle se k nim hodí masivní šperky, květinové ozdoby a boty na platformě.

Doplňky k šatům – dle jejich barvy a materiálu

K neutrálním barvám se hodí doplňky v jakýchkoliv barvách. Můžete si tak dovolit experimentovat a zvolit něco výraznějšího, co podtrhne vaši osobnost. Pro pastelové barvy jsou vhodné doplňky v jemných tónech. Vyhněte se příliš křiklavým barvám, které by mohly šaty "přebít". K výrazným barvám se hodí jednoduché a minimalistické doplňky, aby celek nepůsobil přeplácaně.

Materiál šatů – hedvábí, satén – k těmto materiálům se hodí jemné šperky z perel, diamantů nebo zlata. 

Džínovina, bavlna – k ležérnějším materiálům se hodí doplňky z kovu, kůže nebo dřeva.

Doplňky k šatům – tipy pro výběr

Pokud si nejste jisti výběrem doplňků, projděte si všechny produkty od různých výrobců – na výběr máte ze stovek možností, takže si určitě vyberete i vy. Nezapomeňte na boty! Pohodlné boty na vysokém podpatku jsou nezbytnou součástí outfitu.

Pokud se jedná o letní svatbu, zvažte doplňky z květinových materiálů. Nezapomeňte na kabelku, do které si dáte nezbytnosti, jako je mobilní telefon, rtěnka a kapesník.

Zde jsou konkrétní tipy na doplňky k šatům

Náušnice jsou skvělým způsobem, jak zdůraznit rysy obličeje. Prodloužený obličej zkrátí kulaté náušnice, zatímco kulatý obličej prodlouží visací náušnice.

Náhrdelník by měl ladit k výstřihu šatů. K hlubokému výstřihu se hodí dlouhý náhrdelník, zatímco k lodičkovému výstřihu kratší.

Kabelka by měla být dostatečně velká na to, abyste si do ní dala nezbytnosti, jako je mobilní telefon, rtěnka a kapesník. Můžete si vybrat elegantní clutch kabelku nebo praktickou crossbody kabelku.

Boty by měly být pohodlné a ladit s celkovým outfitem. Na letní svatbu se hodí sandály na podpatku, zatímco na zimní svatbu spíše kozačky.

Vlasové doplňky, jako jsou sponky, čelenky nebo květiny do vlasů, dokáží váš účes ozvláštnit a dodat mu šmrnc.

Už víte, jak doplnit oblečení na svatbu!

Dodržováním těchto tipů a s trochou kreativity zaručeně vyberete doplňky, které perfektně doladí vaše společenské šaty na svatbu a udělají z vás hvězdu večera.

Pro inspiraci se podívejte na webové stránky Modivo.cz, kde naleznete širokou nabídku společenských šatů a doplňků k nim: https://modivo.cz/c/spolecenske-saty-na-svatbu.