Nástěnné, či stojací? Do předsíně volte jiný typ zrcadla než do koupelny.

  pr-zrcadlo-uvod

                                                                                                                                                   foto: Unsplash


Správný domov se neobejde bez kvalitního zrcadla. Tento univerzální interiérový doplněk dokáže při vhodném umístění opticky zvětšit prostor a podle tradičního čínského učení feng-šuej jde o bytový kousek, který umí zvýšit energii v celém domě a přinést tak svému majiteli dostatek hojnosti a štěstí. Víte, jak vybrat to správné zrcadlo pro svůj dům?

 

 

Při výběru zrcadla se orientujte zejména podle toho, kam ho chcete umístit. Jiný tvar i velikost se hodí do koupelny, po jiném sáhnete v případě, že poputuje do předsíně. Na trhu je nepřeberné množství produktů, a proto je dobré mít určitou představu, co od nového doplňku vlastně očekáváte. 

 

Nebojte se větších rozměrů

Chodba je část domu, která si zaslouží vlastní zrcadlo. Podle proporcí místnosti zvažte, zda se do ní hodí to nástěnné, nebo stojací. Moderní jsou například volně stojící zrcadla, která můžete opřít o zeď bez nutnosti vrtání. Orientujte se také podle toho, kdo se do něj bude dennodenně dívat. Do předsíně se hodí rozměrově větší zrcadlo. Budete se v něm moci zhlédnout celí před tím, než odejdete z domu. Zrcadla objednávejte online z pohodlí domova na Expedo.cz a Expedo.sk. Dopravu máte zdarma.

 

Bez světla se neobejdete

Jen těžko si lze představit ranní i večerní hygienu bez zrcadla v koupelně. Pří jeho výběru vezměte v potaz prostorové možnosti místnosti. Jednoduchou a elegantní volbou jsou ta bezrámová. Minimalismus upřednostněte zejména při vybavování menší koupelny, kde je třeba šetřit místem. V opačném případě se nebojte experimentů a klidně kupte zrcadlo větší velikosti s netradiční rámem. Zásadní otázkou je, jak vysoko ho umístit, myslete při tom na pohodlí všech členů domácnosti. 

 

V koupelně se neobejdete bez vhodného světla. Můžete-li umístit zrcadlo naproti oknu, máte vyhráno. Přirozené světlo je tou nejlepší volbou. Jestliže je koupelnové okno příliš malé nebo úplně chybí, věnujte dostatek pozornosti umělému světlu. Měníte staré zrcadlo za nové? Popřemýšlejte, co se vám na tom původním nelíbí. Lépe si pak vyberete to pravé.