...které vám zajistí odpovídající pohodlí a stylový vzhled?

  bezecke-uvod
                                                                                                                                                             foto: Whitepress
                                                                                                                                     

Dobrá běžecká obuv je základem pro úspěšný a skutečně příjemný trénink. Podívejte se, která běžecká obuv bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám, zajistí odpovídající pohodlí a navíc stylový vzhled.

 

Ať už ráda běháte nebo hodláte s během začít, jistě víte, že jsou absolutní nutností dobré běžecké boty i kvalitní sportovní oblečení. I když trénujete spíše nepravidelně, správná dámská běžecká obuv  je nepostradatelnou investicí do vašeho zdraví. Jak si však vybrat běžeckou obuv tak, aby poskytovala vašim nohám optimální podporu a byla jste spokojena s každým uběhnutým kilometrem? Musíte se jen soustředit na několik základních otázek. První zásadou je vybrat si běžeckou obuv určenou pro vás. Pánská a dámská běžecká obuv se od sebe neliší jen designem. Stylový vzhled má samozřejmě velký význam, ale samotná konstrukce boty je pro vaše pohodlí rozhodující.

 

Nejdůležitějším rozdílem je, že dámské modely jsou o něco užší a mají menší podpatek. Výsledkem je, že lépe sedí a minimalizují riziko obtěžujících odřenin. Dalším důležitým údajem je, že je potřeba si vybrat boty alespoň o 1 velikost větší, než je vaše běžná obuv. Při běhu vám nohy trochu natečou a proto vám mohou být nepříjemné i ty nejlepší běžecké boty, pokud se v nich necítíte komfortně.

 

  bezecke-dovnitr
                                                                                                                                                              foto: Whitepress

 

Jaká je nejlepší dámská běžecká obuv?

Dobrá běžecká obuv by se měla hodit nejen k typu nohou, který máte, ale také k tomu, na jakých povrchech nejvíce běháte. Většina běžců obvykle trénuje na zpevněných asfaltových chodnících nebo na běžeckých pásech ve fitness klubech. Tvrdé povrchy městských ulic vyžadují pevné odpružení, které na gumovém povrchu běžeckého pásu není takovou prioritou. Běžíte jak na asfaltu, tak ve fitness klubu? Vsaďte na dobré běžecké boty s poměrně silným odpružením. Jejich podrážka nemusí mít silně reliéfní běhoun, ale určitě bude užitečná úprava bot gumou odolnou proti oděru, která bude po dlouhou dobu odolávat tření na asfaltových površích.

 

 

Které značky běžecké obuvi si pořídit?

V závislosti na ročním období byste měli zvolit i jiný materiál obuvi. V létě je lepší použít lehkou síťovinu, která umožňuje dobrou cirkulaci vzduchu. Na podzim a v zimě budou lepší běžecké boty s vyšší podrážkou, která poskytuje ochranu proti vlhkosti. Každý sportovec má určité preference, pokud jde o značku a vlastnosti běžecké obuvi. Značky jako PUMA, Reebok, NIKE, New Balance a Adidas, Asics či Reebok nabízejí velmi unikátní běžecké modely s vlastnostmi, které odlišují produkty těchto značek od ostatních. Všechny dobré běžecké boty však mají jedno společné - poskytují nohu optimální oporu a stabilitu. Vybírat si můžete z mnoha modelů, které často vynikají zajímavými barevnými kombinacemi. Snadno je tak sladíte se svým běžeckým oblečením, mezi které patří triko, legíny, mikina či běžecké kalhoty, případně tepláky.

Dobré běžecké boty jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Tyto materiály byly testovány na kvalitu a odolnost. Pokud chcete běhat i v dešti a v zimě, rozhodněte se pro běžecké boty vyrobené z nepromokavého materiálu. Pro běh v zimě se doporučuje koupit běžecké boty s fleecem nebo Gore-Tex. Díky nim noha nezmrzne ani při velmi nízkých teplotách.