V Dubaji je stále co objevovat. Prahnete po poznání? Žádný problém!

dubaj-futuremuseum
                                                                                                        
                        foto: Dubai Economy and Tourism


Není to tak dávno, kdy bývala jen malou rybářskou vesničkou. Pohled na historické fotografie Dubaje ve srovnání s jejím aktuálním vzhledem působí až neuvěřitelně. Přesto je hmatatelnou realitou  – jako moderní kosmopolitní velkoměsto. To okouzluje svět mnoha superlativy, především však  proměnou v nepřehlédnutelnou destinaci, a to v rekordně krátkém čase. O to víc vás nadchne jeho rozmanitost a možnosti, které vám dovedou zaplnit každý den zde maximem nabízených zážitků.

 

Již jste se dosyta nabažili dokonalých nákupů a bezstarostných dnů na pláži už také bylo víc než dost, proč nezačít objevovat? Ideálním cílem poznání jsou zaručeně mnohá místní muzea. Která z nich určitě nesmíte přehlédnout?

 

 

Dubajské muzeum

dubaj-dubajmuseum
                                                                                                                              foto: Dubai Economy and Tourism

 

Zajímá - li vás podrobnějí historie této inspirativní části planety, pak jste právě v Dubajském muzeu na správném místě. Prohlénout si zde můžete dobová dioramata a informacemi nabité historické expozice. Muzeum sídlí v pevnosti Al Fahidi Fort, nejstarší budově ve městě, a je velmi častou a takřka nezbytnou zastávkou při poznávání staré Dubaje.

 

 

Muzeum perel

dubaj-perlymuseum
                                                                                                                           foto: Dubai Economy and Tourism


Pokud – stejně jako miliony dalších žen po celém světě, milujete perly, pak jste tady správně! Ty totiž mají v místních zeměpisných šířkách letitou tradici a důkazem je i tato nádherná expozice, kterou zaštiťuje národní banka Emirates NBD. Najdete zde nejen skvostné a přepychové šperky ze zdejších perel, ale i předměty spojené se životem námořníků a potápěčů, kteří zde tyto skvosty po staletí lovili. Právě perly byly zdrojem bohatství Zálivu dlouho předtím, než zde byla objevena ložiska ropy. Návštěvu Muzea perel si ale musíte dopředu domluvit přímo v bance NBD. Ideální jsou skupinky čítající 8 – 10 lidí.

 

Muzeum žen

dubaj-womenmuseum
                                                                                                                               foto: Dubai Economy and Tourism


Oslava života a úspěchů žen v Spojených arabských emirátech – to je Womens Museum – Bait Al Banat. Expozice je – jak její název napovídá, pro mnohé možná překvapivě pro tento region – věnovaná ženám, jejich vlivu a úspěchům v průběhu času. Výstava a galerie oslavují jejich přínos v různých oblastech života  –  podnikání, umění, vzdělávání, politice a v neposlední řadě i v arabské společnosti jako celku.

 

 

Muzeum budoucnosti

dubaj-futuremuseum
                                                                                                                                        foto: Dubai Economy and Tourism


Přitahují vás nové technologie, věda a inovace? Pak navštivte dubajské Muzeum budoucnosti. To je označováno jako „živé muzeum“ a najdete v něm prvky tradičních výstav, podmanivého divadla a tématických atrakcí, prostřednictvím kterých můžete nahlédnout do budoucnosti a prozkoumat tak její takřka neomezené možnosti.

 

 

Muzeum sokolnictví

dubaj-sokolmuseum
                                                                                                                              foto: Dubai Economy and Tourism


Sokolnictví má v arabských zemích staletou tradici a nejinak je tomu i v Emirátech. Ve Falcon and Heritage Sports Centre se seznámíte s místním historickým dědictvím a  významem těchto majestátních ptáků symbolickým pro tento region.  Národním centrem sokolnictví vás provedou erudovaní průvodci, budete tak mít možnost seznámit se s několika druhy dravců, s historií a místní kuturou s nimi spojenou.

 

A tím výčet dubajských muzeí a expozic zdaleka nekončí. Chcete-li poznat více, nezbývá vám, než si vyrazit za krásami arabského světa přímo do centra dění a užít si nekonečnou zábavu i poznání. Kompletní informace o této destinaci najdete zde.