Dubaj, známá svými futuristickými panoramaty a živým kulturním životem, je ideálním cílem pro všechny cestovatele. Pokud byste rádi obohatili svůj Instagram originálními fotografiemi a zároveň si chcete užít nákupy s dobrým jídlem, čtěte dál.

Dubai Frame


Kreativní centrum designu: Prozkoumejte Dubajskou designovou čtvrť

Začněme v Dubajské designové čtvrti, známé také jako d3. Toto místo je srdcem kreativity v Dubaji, kde se snoubí umění a design. Procházka těmito ulicemi vám nabídne nejen inspirativní vizuální zážitky, ale i širokou nabídku nákupních možností. Nezapomeňte navštívit butik Amato, kde najdete oblečení inspirované Shakespearovými příběhy, nebo Closet Case s trendy oblečením v evropském a asijském stylu. Pokud vás po nakupování přepadne hlad, doporučujeme zavítat do restaurace The Lighthouse, kde na vás čekají módní a zdravé pokrmy, jako je ceviche z pražmy nebo tatarský biftek z tuňáka.

Dubai Design District

 

Fotografické ikony: Centrum Dubaje a jeho nesmírný potenciál

Další zastávkou je centrum Dubaje, kde najdete ikonické místa jako The Dubai Mall, Dubajskou fontánu a Burj Khalifa, nejvyšší budovu světa. V okolí těchto míst nebudete vědět, co dříve fotit. Právem fotky právě z těchto míst zdobí profily cestovatelů z celého světa. Kromě fotopříležitostí zde můžete také nakupovat v obchodech luxusních značek, mezi které patří třeba Alexander McQueen nebo Chanel. A když už budete potřebovat malý odpočinek, doporučujeme se zastavit v restauraci Asado, kde můžete ochutnat exkluzivní argentinskou kuchyni s výhledem na Burj Khalifa.

Wings of Mexico

 

City Walk: Evropská atmosféra v srdci Blízkého východu

Pokud máte rádi pěší procházky a evropskou atmosféru, nevynechejte návštěvu City Walk. Tato módní čtvrť je známá svými pěšími bulváry a bohatou nabídkou nákupů a umění. Můžete zde prozkoumat butiky jako Le Cube Boutique nebo Human & Beings, kde objevíte nejnovější módní trendy. Kulinářské požitky nabízí například Baku Café s vynikající ázerbájdžánskou kuchyní nebo Farzi Café, která překvapí svou kombinací světových a indických chutí.

City Walk

 

Alserkal Avenue: Umělecký prostor pro originální zážitky

Pro ty, kteří hledají něco unikátnějšího, je tu Alserkal Avenue v průmyslové čtvrti Al Quoz. Toto místo je centrem pro umělce a designéry a nabízí jedinečné prostředí pro fotografie, které nebudou jako každá druhá, díky svému uměleckému nádechu. Nezapomeňte navštívit CHI-KA, kde najdete ručně vyráběné oděvy inspirované japonskou estetikou. Po náročném dni plném umění a nákupů vás přivítá kavárna Nightjar s originálními kávovými specialitami a lokálními surovinami.

Alserkal Avenue

 

Al Seef: zkuste něco tradičnějšího

Pokud vás zajímá, jak Dubaj vypadala ve svých počátcích, navštivte Al Seef plnou historického dědictví nacházející se vedle čtvrti Al Fahidi. Každá budova Al Seef byla postavena tak, aby byla co nejautentičtější a naskytla tak pohled do historie každému, kdo do této čtvrti zavítá. Udělejte si příjemnou historickou procházku po pobřežní promenádě, kde se nachází obchody, umělecké galerie, bistra či tradiční trhy s tématikou súku. Koupit tu můžete složité řemeslné výrobky či tradiční rukodělné výrobky prvotřídních módních značek.

Dubajské súky

 

Vychutnejte si Dubaj naplno

Dubaj nabízí nespočet možností, jak si užít den. Každá čtvrť má své jedinečné kouzlo, ať už je to historický výhled Al Seef, zelená oáza plná květin Miracle Garden, nebo futuristický pohled z Burj Khalifa. Dubaj je místem, kde se snoubí starý svět s novým, a kde si každý najde to své. Tak neváhejte, sbalte si foťák a připravte se na nezapomenutelné zážitky v srdci Spojených arabských emirátů.