Návod na chundelatého společníka pro sladké snění

uvodni

Foto: Nicole Neumann


Polštářek z heboučké kožešinky potěší malé i velké spáče! Je opatřen zipem ve švu a z horního okraje vyrůstají uši podložené károvanou látkou.


Velikost polštářku: asi 40 x 40 cm

 

Střihový díl ucha:  ZDE KE STAŽENÍ

 

Spotřeba: imitace kožešiny šíře 140 cm: 0,50 m; zbytek kárované látky, asi 20 x 20 cm; stužka šíře 2,5 cm: 1,30 m; vata na vycpání

 

Papírový střih: Střihové díly ucha vykopírujeme, vnitřní díl ucha vykopírujeme jako samostatný střihový díl.

 

Přídavky na švy: na švy a okraje 1 cm. Na spodní okraj vnitřních dílů uší 1 cm, zbývající okraje vnitřních dílů stříháme bez přídavků.

 

Stříháme:  Z imitace kožešiny: 2 díly polštářku (40 x 40 cm), velký díl ucha 4x, z kárované látky: menší vnitřní díl ucha 2x 

 

Upozornění: Díly vyznačíme resp. našpendlíme na rubovou stranu látky. Při stříhání dílů prostřihneme pouze podkladovou tkaninu, nesmíme poškodit vlas kožešiny.

 

  nakres2


Pracovní postup:  Při sešívání švů zasunujeme vlas kožešiny do dílu. Na 2 velké díly uší položíme menší vnitřní díly a v ruce je přišijeme. Díly uší sešijeme lícem k líci, sesazovací okraj necháme nesešitý. Uši obrátíme a vycpeme vatou, sesazovací okraje sestehujeme. Díly uší přistehujeme na horní okraj jednoho dílu polštářku, boční přídavky dílu polštářku necháme přesahovat. Díly polštářku sešijeme lícem k líci, na horním okraji přichytíme uši a na spodním okraji necháme asi 15 cm nesešitých na obrácení. Polštářek obrátíme a vycpeme vatou. Otvor ve švu zašijeme v ruce. Kolem jednoho ucha ovineme stužku, uvážeme mašličku a několika stehy v ruce ji přišijeme.

 

Tip: Ke spodním okrajům povlaku můžeme přišít zip a do povlaku vsunout vnitřní polštářek.