7 senzačních outfitů na cestu za vědomostmi

uvodni-velky-na-vrat

Foto: George Malekakis. Modely: pelerína 115 B a minišaty 110


Většina aktivit spojená se studiem na vysoké škole se výborně realizuje v džínách a tričku. Proč si je ale občas nezpříjemnit osobitým oblečením? Máme pro vás kolekci, která zlehka balancuje na hranici mezi klasickou elegancí a hippie stylem a která vám určitě bude slušet, i když zrovna na vysokou nechodíte.


Střihy ke všem modelům jsou dostupné v e-shopu burdastyle.cz včetně českého návodu.

 

PELERÍNA 115 B (vel. 36 – 44)

V jednoduchosti je krása! Ideálního společníka do pochmurného podzimu ušijete raz dva. Nejenže je snadný, ale zároveň udělá velkou parádu a zahřeje v chladném počasí. Elegantní pelerína se zapíná pouze na čtyři patentky přišité k vysokému stojáčku, který zdobí dva honosně působící zlaté knoflíky.

 

MINIŠATY 110 (vel. 34 – 42)

Atraktivní minišaty vábí zvědavé oči okolí hlavně díky působivým detailům! Spodní okraj lemuje roztomilý volán stejně jako krátké rukávy, výstřih zase zdobí rozparek s vázačkami, které se zavazují na mašličku. V neposlední řadě stojí za zmínku kapsové váčky v předních švech lehce zdůrazňujících siluetu.


1-velky-na-vrat

Foto: George Malekakis. Modely: šaty 113 B a tunika 113 A

 

EMPÍROVÉ ŠATY 113 B (vel. 36 – 44)

Kořeny empírových šatů sahají až do období neoklasicismu. Tehdejší emancipace vzdělaných žen a vliv antického umění způsobily velké změny v dámské módě. Výstřihy se zvětšovaly, sukně zkracovaly, silueta byla uvolněná a látky splývavé. Poddejte se historii a pořiďte si model se spoustou rafinovaných detailů, zcela jistě se bude líbit i dnes.

 

TUNIKA 113 A (vel. 36 – 44)

Volná tunika s křidélkovými rukávy vás pohladí na duši svým něžným vzorem na splývavé látce. Lavábl, jemná měkká tkanina s hladkým povrchem, je pro tyto účely přímo ideální. Velmi žensky působí krajkový motiv na dekoltu, pod kterým je tunýlek s gumou vytvářející decentní řasení. Pokud máte ráda patinu, dodejte bílé bavlněné krajce starobylý vzhled obarvením v černém čaji.

 

2-velky-na-vrat

Foto: George Malekakis. Modely: kabátek 104, sukně 102, kalhoty 114 A a šaty 107

 

KABÁTEK 104 A (vel. 36 – 44) + SUKNĚ 102 (vel. 36 – 44)KALHOTY 114 A (vel. 34 – 42)

Vyvážený pár s retro nádechem projasní zamračený deštivý den. Vypasovaný kabanový kabátek z vlněné tkaniny upoutá díky velkému límci s klopami typickými pro módu 70. let. Ze stejné látky, která je výjimečná tím, že se netřepí, je ušita i sukně s přiléhavým sedlem kolem boků rozšiřující se do zvonu. Skvělý komplet vznikne také kombinací s úzkými koženými kalhotami s molitanovými vycpávkami v oblasti kolen.

 

ŠATY 107 (vel. 34 – 42)

Prázdniny končí a začíná další semestr plný zajímavých přednášek, seminářů a cvičení. Někdy náročná studentská léta vám pomůžou překonat šaty se zavinovací optikou z dvojitého žerzeje. Ležérní model se hodí nejen do školních lavic, ale také do práce či jen tak pro volný čas.