Inspirujte se kolekcí svatebních účesů by Honza Kořínek

uvodni-kor-i-nek

Modelky: Renáta Czadernová a Veronika Procházková Chmelířová. Foto: Petr Kozlík


Ve svatebním harmonogramu postupně odškrtáváte jednu položku za druhou, šaty už visí ve skříni a něco starého i vypůjčeného také máte. Než se ale vydáte na cestu k oltáři, potřebujete rozhodnout ještě jednu „maličkost“ – vybrat si účes.

 

2-sirka-korinek

Modelka: Veronika Procházková Chmelířová. Foto: Petr Kozlík

 

Již potřetí za sebou kadeřník a majitel vlasového studia Honza Kořínek vytvořil svou jedinečnou kolekci svatebních účesů. Tentokrát ji pojmenoval velmi jednoduše The BRIDES (Nevěsty). A poprvé se fotky se svatebními účesy fotily v reálném prostředí. „Vybrali jsme si na focení Gröbeho vilu v pražských Havlíčkových sadech. Je to nádherné prostředí a i ta atmosféra, co je tady cítit, se podepsala na všech fotkách, mám z toho ohromnou radost,“ popisuje svou práci kadeřník Honza Kořínek. Ten si jako obvykle vybíral modelky z řad slavných osobností českého showbusinessu. Tvářemi kolekce se staly moderátorka Renáta Czadernová, herečka Veronika Kubařová a modelka Veronika Procházková Chmelířová.

 

3-sirka-kor-i-nek-czadernova

Modelka: Renáta Czadernová. Foto: Petr Kozlík 

 

Podle Honzy Kořínka jsou svatební účesy tak trochu specifickou záležitostí, nepodléhají totiž tolik trendům. „V den D je vždycky nejdůležitější, aby se nevěsta cítila krásná a byla v pohodě. Proto je vždy důležité už při hledání a vytváření účesu dbát na to, aby to bylo pro ni co nejpohodlnější, aby se sama sobě co nejvíce líbila. V těchto případech se nevyplácí klientku přesvědčovat a doporučovat,“ prozrazuje Honza Kořínek. „V tuto chvíli je to hodně na kadeřníkovi, pokud nevěstě nabídne účesy, které jsou trendy a mají v sobě jisté moderní prvky, celkově pak bude účes působit, řekněme, svěže, moderně,“ vysvětluje.

 

4-sirka-kor-i-nek

Modelka: Veronika Procházková Chmelířová. Foto: Petr Kozlík

 

V kolekci The BRIDES se objevuje hned několik moderních prvků, jako jsou například copy a práce s nimi, ale i messy vzhled účesů. „Tři rozdílné modelky vybízely k tomu, abychom i s vlasy pracovali rozdílně, takže práce šla velmi dobře od ruky. Docela jsem se vyřádil, protože se nám podařilo vymyslet a udělat účesy od klasických až po některé trochu extravagantní,“ říká Honza Kořínek. Asi nejklasičtější účes vytvořil pro moderátorku Renátu Czadernovou. „Na jedné z fotek má Renča krásný jednoduchý drdol s ozdobou vpředu. To je klasika, hezká, slušivá, a když je dobře udělaná, tak s ní nikdy nic nezkazíte,“ usmívá se. Naopak asi nejextravagantnější účesy měla na hlavě herečka Veronika Kubařová. „Verunka je milá, příjemná a jemná bytost. Naši společnou práci jsme ozvláštnili účesy, které byly hodně právě ve zmiňovaném messy stylu. A nebály jsme se ani použít výrazný doplněk, a to čelenku z růžových pírek, kterou jsme si na focení sami připravili,“ prozrazuje. A česání Veroniky Procházkové Chmelířové si prý doslova užíval. „Kdo neměl Verčiny vlasy v ruce, nepochopí, ale je jich tolik, v takové délce. Je to náročné, ale krásně se s nimi pracuje. Proto jsme s Veronikou mohli vytvořit velké účesy, které jsou naprosto bez příčesů a působí velkolepě,“ neskrývá nadšení a dodává. „V těchto případech stačí málo a účesy jsou krásné. Třeba jen zapletený a povytahaný cop ke straně dostává podstatně větších rozměrů. Je to tedy jednoduchý účes, ale vlastně působí hodně dominantně.“

  

Honza Kořínek se řemeslu věnuje už patnáct let. Před třemi lety si splnil svůj sen a na pražských Vinohradech si otevřel vlastní Hair studio Honza Kořínek. Na čem si zakládá? Na kvalitním, propracovaném střihu, precizní barvě a vlasech, které jsou už na první pohled zdravé.


7-sirka-kor-i-nek

Modelka: Veronika Procházková Chmelířová. Foto: Petr Kozlík


Kolekci nafotil Petr Kozlík, o make-up se postarala Klaudie Havlová a krásné šaty zapůjčil svatební salon Delta – Most.

 

RENÁTA CZADERNOVÁ

Moderátorka Renáta Czadernová si po letech opět vyzkoušela svatební šaty a svatební účesy. „Společně s Honzou Kořínkem pravidelně fotíme a jsem ráda, že jsem jako tvář jeho salonu opět mohla být u toho,“ říká usměvavá brunetka. „S Renátou se vždy spolupracuje na výbornou, protože je profesionál každým coulem. Nikdy neřekne, že by něco nechtěla, nebo že by si něco nenechala učesat,“ prozrazuje o spolupráci kadeřník. Moderátorka se v jeho kolekcích objevuje pravidelně. Renáta se často ve společnosti neukazuje, prý nemá moc čas. „Práce, studium i rodina mi zabírají hodně času. Se svými přáteli ale ven chodím, jen u toho nebývají fotografové,“ usmívá se moderátorka. Společně se svým přítelem si teď dokonce pořídila i domácího mazlíčka. „Jsem velká milovnice zvířat. Je to jen pár dnů, co jsme si domů přivezli štěně. Mám z toho velkou radost,“ prozradila novinku Renáta, která kromě toho také pravidelně každý měsíc posílá příspěvek na psí útulek.


5-sirka-kor-i-nek

Modelka: Renáta Czadernová. Foto: Petr Kozlík  

 

VERONIKA PROCHÁZKOVÁ CHMELÍŘOVÁ

I modelka Veronika Procházková Chmelířová se opět ocitla v roli nevěsty. Oblékla si nádherné svatební šaty a své vlasy propůjčila k nafocení kampaně. „Přiznám se, že jsem o nabídce nějakou dobu přemýšlela. Honzu znám už dlouho. Několikrát mě česal na různé přehlídky. Je pro mě ale důležité, s kým a s čím spojím své jméno,“ prozrazuje modelka, která si na nedostatek zakázek nemůže stěžovat. „Oslovil mě koncept, líbilo se mi, že focení je profesionální. Od lokace přes oblečení až po účesy, které jsem na hlavě měla,“ říká Veronika. „Veronika je krásná a její vlasy jsou neskutečné. Má jich tolik, že i pět žen v řadě by se o ně podělilo. Byla to radost s nimi pracovat. Díky jejich hustotě i délce vznikly účesy, které jen tak bez příčesů učesat nejdou a na Verču jsem nepoužil ani jeden cizí vlas,“ směje se Honza Kořínek.Veronika Procházková Chmelířová je už několik let vdanou paní, kdyby se prý vdávala znovu, nějaké věci by změnila. „Asi už bych nedělala tak velkou svatbu. Asi bych se naučila osekat seznam hostů. Ale pamatuji si, že v den svatby jsem svého muže milovala snad nejvíc v životě,“ vzpomíná modelka.


6-sirka-kor-i-nek

Modelka: Veronika Procházková Chmelířová. Foto: Petr Kozlík


VERONIKA KUBAŘOVÁ

Ještě to není ani rok, co se herečka Veronika Kubařová vdávala, a už zase si oblékla svatební šaty. Ne snad, že by ji čekala druhá veselka, ale protože se stala jednou z tváří kolekce svatebních účesů.  „Docela mě ta nabídka překvapila, myslela jsem si, že nejsem zrovna typ na focení vlasových kreací. S Honzou fotily už i mé kolegyně, a tak jsem si řekla, proč ne, vždyť je to nová zkušenost,“ popisuje své rozhodování Veronika. Tu si Honza Kořínek vybral záměrně. „Veronika je takový jemný typ, je taková, pro mě, éterická. Má přírodní vlasy, kvalitní, zdravé. Nemuseli jsme je nijak zvlášť připravovat, jen oživit střih a dopřát jim trochu regenerace,“ říká kadeřník. Veronika si focení užila, ale přece jen několik věcí ji překvapilo. „Fotilo se celý den, to pro mě bylo docela náročné. Myslela jsem, že to bude šup šup, ale lokace, líčení a šaty. Bylo toho hodně,“ svěřuje se herečka, která si odnesla i ponaučení. „Už vím, jak je práce modelky náročná. Například jsem netušila, že když chcete jíst jablko, musíte si ho nejdříve nakrájet a polykat po malých kouskách. Já se v pauze s chutí zakousla a vizážistka málem vyskočila z okna,“ usmívá se Veronika. Ona sama na svůj velký den D vzpomíná ráda. „Byl to krásný den, přesně podle mých představ. Teď v létě to bude rok. Je hrozné, jak rychle to letí. Měli jsme krásnou svatbu. S rodinou a přáteli. Byl to mejdan, jak jsme chtěli a přáli si,“ prozrazuje. 

 

Galerie: Veronika Kubařová
Galerie: Renáta Czadernová
Galerie: Veronika Procházková Chmelířová