Cesta k úspěchu bývá trnitá, trpělivost však růže přináší

uvod


Důkazem, že sny se dají proměnit ve skutečnost, je i příběh naší čtenářky Moniky Srovnalové, které přípravy na jeden jediný den změnily celý život!

 

„Loni v dubnu mě čekala krásná událost, a to moje svatba. Tak, jak si každá plánuje svůj velký den, i já jsem měla jasnou představu o tom, jak by měl vypadat. Především jsem si chtěla co nejvíce věcí vyrobit sama – kytici, vývazky, oznámení atd. Tou největší výzvou však byly svatební šaty.

 

Vyučila jsem se dámskou krejčovou, proto jsem se rozhodla ušít si šaty sama, ačkoliv jsem neměla možnost si to během studia vyzkoušet. Daly mi sice hodně zabrat, ale výsledek stál rozhodně za to! Věnovala jsem jim každou volnou chvíli. Doma jsem trávila hodiny u šicího stroje, v práci jsem zase během pauzy pošívala pásek korálky.

 

foto1

 

Jakmile se blížil den „D“, bylo mi líto, že už jsou šaty hotové, jelikož mi jejich výroba přinášela nesmírnou radost. Právě proto jsem v den svatby zároveň opustila své dosavadní zaměstnání a pustila se do podnikání – rozhodla jsem se šít svatební šaty na zakázku. 

 

Začátek byl docela náročný, jelikož jsem neměla nárok na žádné dotace, musel mi stačit jen kufříkový šicí stroj a stůl v kuchyni. I když jsem začínala od nuly, díky mé rodině, která mě v mém rozhodnutí podporovala, jsem si postupně vytvořila dílnu a zakázky stále přibývaly.

 

foto2

 

Jsem hrdá na sebe, že jsem dokázala splnit si svůj sen a zároveň mám radost z toho, že se i mladí lidé vrací k oblečení ušitému na míru, ať už na zakázku, nebo vlastnoručně.“

 

Kromě svatebních šatů si u Moniky Srovnalové můžete nechat ušít i společenské a vycházkové oděvy, ale také bytové doplňky. Více info se dozvíte na Facebooku nebo na webu


foto3