6 nejčastějších dotazů na téma nákup, nošení a péče o podprsenky

podprsenky-uvodni

www.timo.cz

 

Dokonale padnoucí damské spodní prádlo je základ. I přesto se však při jeho nákupu, oblékání i nošení dopouštíme řady chyb. Na šest nejčastějších dotazů odpovídá Markéta Jiráčková, spolumajitelka výrobce prádla TIMO. 

 

1. JAK POZNAT DOBŘE PADNOUCÍ PODPRSENKU?

Podprsenka by vám měla při nákupu sedět na obvodu velmi pevně. Ideálně tak, aby se vám prsa nepohnula, když zvednete ruce nad hlavu. Vzadu by se pod ní měly vejít maximálně dva prsty. Pokud se vám jich tam vejde víc, máte ji příliš volnou. Ramínka si utahujte tak, aby se pod ně pohodlně vešel jeden prst. Při nákupu si podprsenku zapínejte na nejvolnější zapínání. Počítejte s tím, že každý materiál se lehce vytáhne.


2. JAK ZVOLIT SPRÁVNOU VELIKOST?

Zákaznice dělají nejčastější chybu v tom, že si volí větší obvod a menší košíčky. Když si koupíte větší obvod, prsa vám pak drží jen ramínka a košíčky, což je špatně. Kostice to potom nemusí vydržet a prasknou. V obchodech se zajímejte jak o velikost a pohodlí, tak i o materiál, z něhož jsou kostice. Nejvíce vydrží ty vyrobené z oceli, které jsou potažené plastem. Plast na jejich povrchu zajistí, aby nepropichovaly látku a nevylézaly mezi prsy a zabrání alergické reakci na ocel. 

 

p19-10-pol

www.timo.cz


3. LZE ZMENŠIT ČI ZVĚTŠIT OBVOD PODPRSENKY?

Nedávno se začala vyrábět tzv. nastavení zapínání, která klasické zapínání prodlouží o další tři řady háčků. Využít je mohou i ženy, které zrovna intenzivně hubnou, či přibírají a mají strach, že jim pak prádlo nebude sedět. Pokud si prádlo koupí s nastavením zapínání, mohou následně nastavení odebrat, nebo přidat. Tato nastavení seženete v různých barvách, aby se hodila k různým podprsenkám.  


4. JAK SKLADOVAT PODPRSENKY?

Podprsenky by měly být nenásilně vyskládány za sebou v šuplíku. Zásadně neprolamujte jeden košíček do druhého. Výztuž se častým prolamováním ničí a podprsenka se deformuje. Zrovna tak není vhodné podprsenku věšet za jeden konec na ramínko, tam zase probíhá deformace vahou. Raději ji pověste za střed.

 

podprsenky

www.timo.cz


5. JAK SE VYVAROVAT DEFORMACI PODPRSENKY?

Častou chybou je oblékání naruby a vepředu. Tím, že si podprsenku zapínáte vepředu s prolomenými košíčky a pak ji kolem sebe otáčíte, podprsence velmi škodíte. Co se týká barvy, nepoužívejte aviváž. Světlé prádlo po ní šedne a navíc ničí i lycru, což prádlu rovněž nesvědčí.  

 

6. JE VHODNÉ NAKUPOVAT PODPRSENKY PŘES INTERNET?

Ze zkušeností mohu říci, že nákup prádla online je vhodný spíše pro ty zákaznice, které již v daném kamenném obchodě byly a vyzkoušely si, jakou velikost mají. Míry uvedené na stránkách většinou přesně sedí s velikostí prádla. Problémem je, že se zákaznice může změřit na špatných místech. Po nepřesném měření prádlo sedět pochopitelně nebude. Záleží také na střihu podprsenky. V různých střizích a někdy i materiálech můžete mít různou velikost. Pokud se stydíte, personál obchodu vám na požádání může poradit i přes závěs. Velmi často vám rovnou od oka nějakou velikost přinesou. Při nákupu online si nejprve ověřte, jestli e-shop podprsenky zasílá v krabičkách. Když je zasílají v obálce, je pravděpodobné, že košíčky přijdou promačkané.