Materiál – to je základ úspěchu! Baví vás vyrábění s dětmi? Pak pro vás máme super tip! 

koralky-sirka


Pátráte občas po kvalitním materiálu na zábavné vyrábění? Nabídka kamenných obchůdků bývá poměrně bohatá, ale ne vždy do nich máte cestu. Dobrou volbou pak může být nákup v e-shopu s doručením domů. A právě jeden takový vám rádi představíme. O krátký rozhovor jsme požádali přímo majitelku obchodu www.milian.cz, Miladu Andrejkovič. 


Co všechno v současné době zahrnuje sortiment vašeho e-shopu? 

V nabídce máme dřevěné korálky i tzv. tvarálky, výřezy a šablony z překližky. Korálky i výřezy jsou výhradně od českých výrobců, přičemž korálky jsou barveny ekologickými vodovými barvami. Z tohoto sortimentu se snažím vždy vymyslet a připravit nějakou zajímavou tematickou sadu, ze které mohou děti dále tvořit dle své fantazie.

 

Zmínila jste tvarálky? Můžete nám blíže popsat, co to je? 

Spoustu lidí si při vyslovení dřevěné korálky představí kuličky s dírkou, které se dají jenom navlékat. Ale v naší nabídce jsou kromě kuliček také kostičky, oválky, válečky, kroužky a již zmiňované tvarálky. Dlouho jsem přemýšlela, jak nazvat korálky jiných tvarů, které nejsou kulaté ani hranaté, ale přitom mají dírku na provlečení, navíc se dají lepit na různé povrchy a používat i k dekorování předmětů. Vypadají třeba jako kytička, srdíčko nebo sovička. Výraz tvarálek tak vznikl spojením slov tvar a korálky, a měl by je co nejlépe vystihovat. 

 

Co jiného kromě korálků nabízíte, jaké je využití tohoto materiálu?

Jako okrajový sortiment nabízíme různé kreativní potřeby např. modelovací hmoty, drátky, barvy, ale třeba i magnetickou samolepící fólii, pomocí níž si můžete vyrobit vlastní magnetky. Na magnetickou fólii můžete nalepit námi nabízený dřevěný výřez z překližky, který si děti vybarví dle své fantazie, ale třeba i vlastní fotky. Vznikne tak krásný originální dárek pro babičku či kamarády. 

 

tvary

 

Kdo je cílovou skupinou vašeho obchodu?

Největší část mých zákazníků tvoří školky a školy, přičemž spousta z nich se opakovaně vrací. Takže s korálky a dřevěnými výřezy dokážou tvořit již malé děti ve školce. Stačí kvalitnější lepidlo např. Herkules nebo Pritt a korálky na papíru krásně drží. Pokud je chcete lepit na sklo nebo glazuru, tak rozhodně doporučuji použít tavnou pistoli. Vyrábění z korálků doporučuji všem věkovým kategoriím, od tříleťáčků ve školkách až po dospělé kreativce včetně seniorů. S korálky rozvíjíte jemnou motoriku, fantazii a také soustředění. Určitě bych navlékání doporučila mimo jiné k léčebným účelům po mrtvičce, kdy se člověk vrací postupně zpět do běžného života a potřebuje procvičovat hmat, jemné úchopy, jemnou motoriku v rukách i soustředění. 

 

Zasíláte zboží také do zahraničí, např. na Slovensko? 

Zatím ne. V tuto chvíli bych se ráda dostala do povědomí na českém trhu, vybudovala značku a měla spokojené zákazníky. Vše má svůj čas a nic by se nemělo uspěchat.

 

Pokud byste si rádi prohlédli korálky na vlastní oči, nenechte si ujít Rodinný den Prahy 7, kde bude mít stánek také časopis Burda Style a pro děti bude připraveno barevné vyrábění! Stavte se za námi 2. června na Výstavišti Praha Holešovice. 

Pochlubte se nám se svými výtvory, které na Rodinném dnu Prahy 7 s dětmi vytvoříte! Označte je @burdastyle_cz nebo #burdastylecz.