Móda do podzimní přírody

uvod-british

Foto: Martin Friedrich

Navzdory anglickému počasí se ostrovanky nevzdávají elegance jim typické ani během volných chvil v přírodě. Kolekce inspirovaná britským venkovem je plná tradičních prvků jako je káro, manšestr, pletenina, vše v klasickém duchu. Také vás láká projížďka na koni po vřesovištích či čaj o páté na starobylém sídle?


Všechny modely jsou k dispozici v eshopu na burdastyle.cz.

 

Country kabátek (vel. 17 – 21)

Nostalgie ano, ovšem okořeněná současnými trendy! U krátkého kabátku se zipem na lícové straně se střetávají hustě nařasené šifonové rýšky s tak trochu starodávně vyhlížejícím úpletem, celek však působí harmonicky a nejvíc sluší malým drobným ženám.

 

svetr

 

Kostkovaná košile (vel. 36 – 44)

V čem na pravidelnou tréninkovou vyjížďku? Třeba ve stylové flanelové košili s rustikálním károvým vzorem, při jehož sestavování se využívá kontrastu rovně a šikmo stříhané látky. Prakticky vyřešeny jsou rukávy – žerzejové partie vypadají jako samostatné elastické návleky – při jízdě nepřekážejí a snadno se vyhrnují.

 

kos-ile

 

Vesta (vel. 36 – 44)

Vesta s robustní fazonou a šikmými kapsami na zip nechá vyniknout zbývajícím vrstvám outfitu - košili s dlouhým rukávem a pletenému topu.


vesta


Dvouřadý kabátek a Manšestrové bermudy (obojí vel. 36 – 44)

Pohodlí a noblesa, to se přece nevylučuje! Obě kritéria bohatě splňuje komplet sestavený z krátkého kabátku vojenského střihu a manšestrových bermud s ohrnutými nohavicemi.

 

kabatek-bermudy

 

Pletený kabátek (vel. 36 – 44)

Jako ručně upletený vypadá robustní kabátek s raglánovými rukávy a širokými klopami. Ačkoli ho po celé ploše zdobí plasticky strukturovaný copánkový vzor, zvládnete jej i bez sebemenších pletařských dovedností – nepracuje se totiž s klubíčky a jehlicemi, ale s metrážovým úpletem. Model je vhodný i pro začátečnice.

 

pleteny-kaba-tek  

 

Krátký trenčkot (vel. 72 – 88)

Ležérní trenčkot s raglánovými rukávy a hlubokým protizáhybem na zádech poskytne své nové majitelce volnost a pocit svobody, a to dokonce i v případě, kdy se v pase stáhne vázačkou.


kabatek

 

Šaty s volány (vel. 34 – 42)

Pro život na venkově jako stvořené jsou volánkové šaty s drobným dezénem, který hodně připomíná vzorované zástěry z časů našich prababiček. Pod model ze splývavého žoržetu se pohodlně vejde i silnější rolák.

 

s-aty

 

Krátký kabátek (vel. 34 – 42)

Odřeknout si čaj o páté? V Anglii téměř nemyslitelné! Tentokrát se servíruje pod širým nebem, a protože i ostrovní počasí je kapitola sama pro sebe, chce to něco teplejšího – takového úkolu se s noblesou zhostí vypodšívkovaný vlněný kabátek s tříčtvrtečními rukávy a módním protizáhybem v zadním středovém švu.

 

destnik