Dýně všech velikostí a tvarů 

Vyražte na procházku do parku či lesa a posbírejte různobarevné lístečky, kaštánky, žaludy a další plody. Pak se zastavte třeba na trhu a kupte si nějakou dokonale tvarovanou dýni. Pusťte se do dekorování a užívejte si podzimní dny! 

 

snimek-obrazovky-2015-10-20-v-14-29-43

Foto: Alexandra Loock. Produkce: Rashana Rebecca Jennings 

DÝŇOVÉ ZÁTIŠÍ

Vytvoříte během pár minut a ozdobí vám zápraží domu či předsíně klidně až do Adventu. Oválnou dýni z vrchu seřízněte, velkou lžící vydlabejte dužinu i se semínky a dobře propláchněte. Květiny naaranžujte do malé vázy a vložte do dýně. 

 

snimek-obrazovky-2015-10-20-v-14-34-06


MALOVANÉ NÁDOBÍ

K tomu, abyste běžný talíř proměnili v originální kousek, hodný i nedělního stolování, potřebujete snad jen barvy či fixy na porcelán. Jen ty zaručí stálost barev, aby vaše umělecké dílo nepřišlo k úhoně. 

 

LISTY A GIRLANDY

Procházky dostanou nový směr, budete-li po cestě sbírat suché listí, které pak doma následně využijete. Do obýváku si vystačíte s jejich přírodní podobou, ale při tvoření výzdoby do dětského pokoje můžete povolit uzdu fantazii. Obličeje a zajímavé dezény nakreslete na listy permanentními popisovači. U dětí sklidíte zaručený úspěch! 

 

snimek-obrazovky-2015-10-20-v-14-32-28


ROZKVETLÁ TAŠKA 

Z květované látky vystřihněte 4 obdélníky (42 x 34 cm), z květované a kárované látky po 2 pruzích (90 x 7 cm). Vždy 2 obdélníky předšijte, sešijte boční švy a šev dna. Spodní rohy odšijte v šíři 5 cm a tašku obraťte. Vždy 1 květovaný a 1 károvaný pruh předšijte a ucha přišijte na tašku 6 cm od bočních švů. Pro květy vystřihněte z plsti kolečka ø 8 cm a okvětní lístky podle šablon (velikost si uzpůsobte velikosti květu, který chcete vytvořit), na každý květ potřebujete asi 35 až 40 lístků. Krátké rovné okraje lístků přehněte do rubu a lístky přišijte šupinovitě na kolečko od vnějšího okraje dovnitř. Pro středy květů vystřihněte látkové proužky 1 x 20 cm, přitom jeden podélný okraj sestřihněte entlovacími nůžkami. Proužek pevně zarolujte, přitom jej zpevněte několika stehy, pak jej přišijte do středu květu. Květy přišijte na hotovou tašku.

 

SKLENĚNÝ MIX

Tady se dekorování nekladou meze skutečně žádné. Zapátrejte ve špíži po skleničkách a lahvích... Někdy zkrátka platí: Za málo peněz, hodně muziky!