Móda se neustále mění. Mezitímco některé trendy nakonec neobstojí a jako pouhé výstřelky upadnou v zapomnění, jiné se stanou nedílnou součástí šatníků. U bot se ale v průběhu tohoto procesu bohužel zapomnělo na jejich hlavní funkci. Zajišťovat komfort a chránit nohu bez omezení. 

Měření

V klasických botách nohy trpí nedostatkem prostoru a hrozí i deformace 

Elegantní módní boty se dnes zkrátka nosí, i když je to často nepříjemné. Důsledkem ale nemusí být jen nedostatek komfortu, nošení neforemných a těsných bot může vést i k bolestem a dalším komplikacím. Úzká špička typická pro módní boty nerespektuje přirozený tvar chodidla, které se tak vystavuje riziku deformací. Potíž představují také podpatky. Ty mají silný vliv na postoj a v důsledku zhoršují i celkové držení těla nebo zvyšují riziko vzniku vbočeného palce. 

   

Foto: VIVOBAREFOOT Geo Court III dopřejí vašim chodidlům nekonečné pohodlí 

Problémy ovšem může způsobovat i konvenční obuv pro každodenní použití. Běžné boty se silnými podrážkami chůzi uměle tlumí, kvůli podpoře nožní klenby navíc časem ochabují svaly a potřebují tak čím dál větší oporu. 

Řešením mohou být barefoot boty od značky VIVOBAREFOOT, které nejsou ovlivněny nicneříkajícími trendy ani zažitými stereotypy a usilují především o pohodlí a přirozený pohyb vašich chodidel. 

   

Foto: V sandálech VIVOBAREFOOT Opanka Sandal III zažijete pocit chůze jako naboso  

Barefoot boty s ultratenkou podrážkou, ale maximálním komfortem 

Chůze naboso je pro člověka přirozená a zdravá, obzvlášť v městských podmínkách je ale téměř nemožná. V tom spočívá hlavní výhoda bosých bot. Díky nim si totiž můžete užívat všech výhod chůze naboso a mít přitom nohy chráněny před chladem i zraněním. Ultratenká podrážka s tloušťkou pouhých tří milimetrů vám nebrání cítit povrch pod nohama, zároveň je ale oděruodolná a má patentovanou ochranu odolnou proti propíchnutí. 

V bosých botách mohou celá chodidla při chůzi pracovat takovým způsobem, jak by měla, a to nejen díky tenké podrážce bez tlumení, správnému pohybu napomáhá i nulový sklon mezi patou a špičkou a žádná umělá podpora klenby. Materiál je navíc flexibilní a dokonale se přizpůsobí chodidlům. 

   

Foto: VIVOBAREFOOT Opanka Ballerina jsou vyrobené v Portugalsku z prvotřídní kůže lokálního původu 

Velkou výhodou barefoot bot od VIVOBAREFOOT je i jejich konstrukce. Ta se podřizuje anatomickému tvaru chodidla a poskytuje tak absolutní pohodlí a svobodu pohybu celému chodidlu, díky široké špičce pak i prstům. Nohy nejsou nijak omezovány a boty na chodidlech nikde zbytečně netlačí ani je nedeformují, jak to často bývá u běžných bot. 

VIVOBAREFOOT nezapomíná na budoucnost 

Zdraví máme jen jedno, a to stejné platí i pro naši planetu. VIVOBAREFOOT se tak soustředí nejen na výrobu bot zdravých pro člověka, ale také šetrných k přírodě. Hlavní roli při výrobě hrají recyklované a znovu recyklovatelné materiály, na jeden pár bot se spotřebuje 17 zrecyklovaných PET lahví. Využity jsou také přírodní a rostlinné zdroje anebo kůže z volně chovaného skotu. 

Foto: Na výrobu jednoho páru VIVOBAREFOOT Primus Lite III bylo zrecyklováno 17 PET lahví 

VIVOBAREFOOT také finančně přispívá na řadu dobročinných projektů a skrze svou nadaci Livebarefoot podporuje vzdělávání, odborný výzkum a inovace v oblasti zdraví a ochrany životního prostředí.