Napadlo vás někdy, že byste si doma v bazénu chtěli zaplavat, ale vlastně to není možné? I taková přání lze splnit. Také v menším domácím bazénu si tak můžete užít vytrvalostní plavání. Řešením je protiproud.

    voda protiproud

Voda proudí proti vám

Jak již název napovídá, protiproud vám v bazénu vytvoří proudící vodu. Ta samozřejmě proudí pouze jedním směrem. Když tedy bude plavat proti proudu, protiproud vás udrží na místě. Nemusíte tak složitě plavat v kruhu nebo se neustále otáčet tam a zpět. Často můžete nastavit různou intenzitu protiproudu, případně si sami můžete sílu protiproudu částečně regulovat tím, jak blízko u trysky protiproudu budete plavat.

Jaký je princip protiproudu?

Protiproud je samostatným zařízením s elektrickým motorem, které je instalováno v bazénu. Ideální je, pokud protiproud pořizujete do nového zapuštěného bazénu, v takovém případě lze většinu součástek protiproudu schovat a protiproud designově nijak neruší. Existují ale řešení, která lze dodatečně instalovat na již hotové bazény bez nutnosti výkopových prací.

Protiproud následně pracuje s vodou z bazénu a vzduchem, které bazén „chrlí“ tryskou od jednoho okraje bazénu k druhému. Tím je vytvořen proud vody dostatečně silný na to, aby se proti němu dalo dlouhodobě plavat.

K čemu je to vlastně dobré?

Jak již bylo řečeno, protiproud řeší především problém menších zahradních bazénů, ve kterých je kondiční plavání obtížné či nekomfortní. Díky tomu, že voda proudí proti vám, můžete plavat rovně, aniž byste museli měnit směr.

Domácí bazén díky tomu pomyslně získává nový rozměr. Už nejde pouze o prostředek osvěžení a zábavy, můžete v něm udělat také něco pro svou kondici a celkové zdraví.

Nejde ale jen o vytrvalostní plavání, výkonnější protiproudy umí vytvořit tak silný proud, že lze trénovat i intenzivní plavání ve vysokém tempu.

Zejména děti pak nepochybně budou schopny protiproud využít k zábavě. Vymyslí spoustu vylomenin, nad kterými sice možná budete kroutit hlavou, ale zároveň vás zaručeně pobaví.

V neposlední řadě by protiproud měl být součástí všech bazénů, od kterých majitelé chtějí jen to nejlepší. Protiproud není levnou záležitostí, proto je součástí především bazénů movitějších majitelů, kteří si jej mohou dovolit. Protiproud v bazénu tak může sloužit i k tomu, abyste zkrátka ukázali, že na to máte.