Super plážové šaty jen ze dvou šátků hotové za pár minut

vola-ni-karibiku-5

 
Dva velké batistové šátky s poutavým vzorem dokážou divy. Spojíte-li je pomocí pár krátkých švů a přidáte-li úzkou vázačku do pasu, vzniknou z nich totiž vmžiku parádní plážové šaty, které svůdně odhalují jedno rameno.


Pokud vyměníte balerínky či pantofle za vysoké podpatky a přidáte decentní psaníčko, pak vás nezklamou ani na letní párty. Užívat si můžete jejich variabilitu – díky dvěma otvorům pro paže nabízí také možnost nošení na obou ramenech. 

 

Velikosti:  34 – 46
Zadní délka šatů:  asi 110 cm 
Spotřeba:  2 šátky, 130 x 130 cm; rypsová stužka na vázačku, šíře 2,5 cm: 2,30 m; zbytek látky na vyztužení dírek; sublimační křída
Doporučený materiál:  velké šátky z jemné látky


Pracovní postup 

Na lícovou stranu jednoho šátku vyznačíme sublimační křídou od bočních okrajů a 20 cm pod horním okrajem linie ramenních švů, a to v délce vždy 40 cm. Ve vzdál. 20 cm od bočních okrajů vyznačíme od spodního okraje linie bočních švů v délce vždy 80 cm. Na přední díl vždy 20 cm od bočních švů a 65 cm od spodního okraje vyznačíme svislé rozparky na provlečení vázačky dlouhé 3 cm. Tyto značky přeneseme i na druhý šátek. Rozparky vypracujeme jako knoflíkové dírky, přitom pro vyztužení podložíme z rubu malé kousky látky.
Oba šátky položíme rubem k rubu na sebe a sešijeme je podél vyznačených linií ramenních a bočních švů. Konce rypsové stužky šikmo odstřihneme. Rypsovou stužku provlékneme rozparky, stužka se zavazuje vpředu.