V každém ročním období vyžaduje naše pleť specifickou péči. Jak ji teď v zimě udržet v optimální kondici?

plet-zima-uvod  
                                                                                                                                                   foto: Shutterstock


Víte, zda v tomto ročním období  používat či nepoužívat hydratační krémy a co si pořídit do kosmetické taštičky, když jedete třeba na hory?

 

Působení větru, mrazu, nízká vlhkost ve vytápěných místnostech a náhle přechody ze zimy do tepla narušují přirozené regulační mechanismy naší pokožky. Zima ubírá pleti vlhkost, takže je sušší, drsnější a bez jasu. Klíčem péče o pleť v zimním období je důkladná hydratace a posílení její přirozené ochranné bariéry. „Informace o nevhodnosti používání hydratačních krémů v zimě jsou mýtus. Naopak je v tomto období nezbytné používat hutnější hydratační krémy s výživnými a zklidňujícími látkami, jako je například vitamín E, kyselina hyaluronová, bambucké máslo nebo propolis. "Aplikace krému by měla proběhnout nejpozději 20-30 min před odchodem z domu, aby se krém dostatečně vstřebal,” říká dermatoložka a skincare expertka prodejen Marionnaud Hajnalka Méryová Faragó. Alespoň jednou týdně si také dopřejte výživnou pleťovou masku a nezapomínejte na oblasti očí a rty. Tyto partie jsou totiž mimořádně citlivé na nepříznivé venkovní podmínky.

 

Opalovací krém i v zimě

Chystáte se na hory? Nezapomeňte si sbalit také krém na opalování.  Čím vyšší nadmořská výška, tím více jste vystaveni nebezpečnému UV záření, a to i v zimních měsících. “Stále nemáme zažité, že opalovací krémy jsou nutné i v zimě. Sluneční paprsky se v zasněžené přírodě ještě více odrážejí a mohou vaši pokožku poškodit. Bohužel platí, že každých 300 výškových metrů se intenzita slunečního záření zvyšuje o 10%,” dodává dermatoložka Hajnalka Méryová Faragó.

 

plet-zima-01-marrionaud
                                                                                                                                                       foto: Marrionnaud

 

 

Nezapomínejte na ruce

Také kůže rukou je v zimě vystavena extrémnímu stresu, proto je mažte i několikrát denně. Obzvlášť v současné situaci, kdy je kromě chladu vystavujeme i neustáléaplikaci různých dezinfkčních prostředků je zvýšená péče opravdu na místě. Kvalitní ochranné a hydratační krémy na ruce umožňují pokožce dýchat, vyživují ji a zároveň omezují pronikání dráždivých látek. Pozor na parfémované kosmetické přípravky, ty mohou ruce dehydratovat. Pokud si chcete dopřát skutečně extra péči, ideální je patnáctiminutová olejová koupel či zábal rukou ze silné vrstvy hydratačního krému.

 

  plet-zima-02-marrionaud
                                                                                                                                                  foto: Marrionnaud

Tip: Nechce se Vám chodit po obchodech? Potřebujete doplnit zásoby kosmetiky nebo řešíte kosmetický problém a sháníte radu odborníka? Síť prodejen Marionnaud spustila speciální služby pro své zákazníky. Po telefonu či prostřednictvím video konzultace je možné využít  zkušené beauty konzultantky, které vám poradí s výběrem produktů, online objednávkou či případným konkrétním kosmetickým problémem.

 

Galerie: Péče o pleť v zimě
Zvláčňující krém Zimní krém Sněhová vločka 24 hodinová hydratace Hydratační plátýnková maska Ultrahydratační krém Vyživující krém na ruce Zvláčňující krém na ruce