Krásně ozdobené nohy pro letní procházku po pláži

uvodni

Foto: Lauren Deyoung


Sotva se něco může vyrovnat povznášejícímu pocitu svobody při procházce vyhřátým pískem podél moře. Aby vám to o letošní dovolené opravdu slušelo, přibalte si s sebou originální doplněk v hippie stylu. 


Z korálků

Materiál: 28 cm perličkové porty, voskované korálky (průměr 4 a 8 mm), průsvitná, kulatá gumička, jehla na navlékání korálků a jehla na šití, krejčovský metr, nůžky a příze

 

foto1

 

Postup: Pomocí jehly na korálky navlékněte na kulatou gumičku tolik korálků o průměru 8 mm, abyste získala kotníkový díl dlouhý 28 cm. Konce pečlivě zauzlujte. Perličkovou portu rozdělte na poloviny, jeden konec porty položte jako poutko kolem kotníkového dílu a v ruce přišijte. Druhý konec přišijte do rubu. Z korálků o průměru 4 mm zhotovte poutko na prst dlouhé asi 8 cm. Poutko přišijte k perličkové portě.

 

Ze stužky

Materiál: ozdobná stužka, háčkovací příze a háček, 2 patentky, nitě, šicí jehla, krejčovský metr, nůžky

 

foto3

 

Postup: Ze stužky odstřihněte kotníkový díl dlouhý 26 cm, konce podhrňte a přišijte na něj části patentky. Pro nárt odstřihněte díl dlouhý 14 cm, jeden konec stužky položte kolem kotníkového dílu a v ruce přišijte tak, aby se tento díl dal posunovat. Pro poutko na prst uháčkujte řetízek z 25 řetízkových ok. Z řetízku vytvarujte poutko, které přišijte k volnému konci stužky.

 

Z řetízků

Materiál: 80 cm silnějšího a 18 cm tenčího řetízku, ozdobné prvky (např. ze staršího náhrdelníku nebo náušnic), zapínání na řetízek (Rayher), kleštičky, spojovací kroužky, krejčovský metr

 

foto2

 

Postup: Pro kotníkový díl oddělte ze silnějšího řetízku část dlouhou 26 cm a ke koncům připevněte zapínání. Ke středu kotníkového dílu připevněte pomocí spojovacích kroužků ozdobné prvky. Pod ně připevněte díl řetízku dlouhý 10 cm. Ke konci tohoto dílu připojte tenčí řetízek dlouhý 9 cm, vytvořte z něj poutko pro prst a připevněte.

 

Z příze

Materiál: příze v barvě slonové kosti (např. „Lustrino“, zn. Schulana), háček, látací jehla, nůžky, krejčovský metr

 

foto4

 

Postup: Uháčkujte květ podle níže uvedeného schématu. Z příze stočte kroužek a v 1. řadě dokola (ŘD) do kroužku uháčkujte 5x střídavě 3 dlouhé sloupky (dlslp) a 1 řetízkové oko (řo), přitom místo 1. dlslp uháčkujte 3 řo a 1. ŘD uzavřete 1 pevným okem. Po dokončení 3. ŘD je květ hotov. Pro poutko na prst uháčkujte řetízek z řetízkových ok dlouhý asi 20 cm. Řetízek přišijte silnou, látací jehlou ke květu. Pro vázačky uháčkujte z řetízkových ok dva řetízky dlouhé vždy 70 cm a silnou jehlou je přišijte ke květu.

 

navod