Zimní dámský šatník i do těch největších mrazů 

uvodka-zima

Foto: 9 x Martin Friedrich

Vyrážíte letos na hory a nevíte co na sebe? Přehled zimních modelů vás určitě inspiruje! Nechybí tradiční norské vzory na úpletech, káro, kabáty i pelerína. Žádné mrazy vás už nepřekvapí! Naplno si můžete užít zimní dovolenou a přitom být stále „so cool“.

 

V článku naleznete dva návody na šití a pletení zdarma. Zbývající střihy modelů jsou k zakoupení v našem e-shopu.


Sukně s norským vzorem (vel. 36 – 44)

Na stylové přivítání zimy se báječně hodí áčkovitě rozšířená dílová sukně ze silnějšího úpletu s norským vzorem. Praktické jsou kapsy v bočních švech i stahovací tunýlek v pružném sedlovém pásku.  


kr-sukne


Kožešinová ušanka (obvod hlavy 56 a 58 cm) + Norský pulovr (vel. 36/38) + Manšestrové legíny (vel. 17 – 21) 

V polárních krajích, případně na horách by neměla chybět ani klasická kožešinová ušanka a pořádný svetr se stojáčkem a norským vzorem. Součástí této horské výstroje jsou i těsně přiléhavé šponovky v retrostylu – protože opticky prodlužují nohy, ocení je především menší ženy.

 

svetr-cepice


Vínové úpletové šaty (vel. 36 – 44)

Vznášet se můžete v maxipulovru nebo v minišatech, podle toho, jak vlastně svůj nový sexy model s širokými pružnými lemy na všech okrajích pojmenujete. Ať už ale své nové módní akvizici budete říkat jakkoli, nezapomeňte na silné punčocháče a efektní opasek.


upletove-saty


Severský plášť (vel. 38 – 46)

Na projížďku na saních i na obyčejnou pěší procházku se sluší vyrazit v bytelném „norském“ kabátě s robustním šálovým límcem a koženou vázačkou v pase. Podšívka není nutná, i bez ní úplet příjemně hřeje.

 

norsky-kabatek

 

Pelerína s kapucí (vel. 34 – 44)

Mondénní návštěvnice horského střediska přichází v elegantní peleríně s kapucí a v kožešinové čepici a moc jí to sluší.


pelerina


Severské úpletové šaty (vel. 34 – 42)

Přípravy na pobyt na horách pokračují! Na řadě jsou efektní úpletové šaty ve stylu šatové sukně, tedy bez rukávů a ke krku, dospod se totiž nosí barevně sladěný rolák.


norske-saty

 

Mohutný zimní pléd (vel. 34 – 44)

Snadnější model z hlediska šití by se jen sotva našel, všechno, co potřebujete umět, je zvládnout roz­střižení úpletového dílu uprostřed a následné olemování okrajů koženým proužkem.

 

ponco

s-iti-navod

 

Dlouhá károvaná sukně (vel. 34 – 42)

Předností této dlouhé vlněné sukně je nejen její hřejivost srovnatelná s kalhotami, ale i to, že na větší ploše mnohem lépe vyniká uspořádání kárového vzoru.


dlouha-sukne


Dlouhý kabát (vel. 36 – 44)

Čelit rozmarům počasí lze velmi dobře v dlouhém dvouřadovém plášti blejz­rového střihu, s širokou fazonou, velkými nakládanými kapsami a kovovými knoflíky. Plášť je kompletně vypodšívkovaný, šití vyžaduje již pokročilé dovednosti.


dl-kabat