Máte rádi Halloween? Dodejte mu děsivé kouzlo speciálním strašidelným líčením!

halloween-liceni
                                                                                                                                                         
foto: Shutterstock


Původně anglosaský lidový svátek, který se docela zabydlel už i u nás, se každoročně slaví poslední říjnový večer. I když nejde o původní českou tradici, vydlabávání dýní a halloweenské party plné výrazných kostýmů jsou rok od roku populárnější i u nás. Ať už letos plánujete uspořádat s přáteli party online nebo si večer zpříjemníte v rodinném kruhu, inspirujte se třeba těmito strašidelnými halloweenskými looky.


UPÍR

halloween-liceni-upir

                                                                                                                                                           foto: Marionnaud

 

Chcete vypadat jako upír, který bloudí temnou nocí? Základem správného upířího make-upu jsou rudé oči a výrazné, tmavé rty. Samotné líčení pak můžete doplnit dalšími detaily, jako jsou barevné čočky nebo upíří zuby.

Co je potřeba:

 • Červená a černá konturovací tužka na rty
 • Rudé oční stíny
 • Černá tužka na oči
 • Hřebínek a pudr na obočí
 • Kleštičky na řasy
 • Podkladová báze, make-up, pudr, rozjasňovač a bronzer
 • Lesk na rty


 Jak na to:


OČI

Zavřete oko a červenou tužkou vytvořte tlustou vrstvu podél vnějšího okraje horních řas a štětcem rozetřete. Povrch nakreslený tužkou přetřete výrazně červeným očním stínem po celém víčku a v ohybu důkladně rozetřete. Potom nakreslete černou tužkou vnitřní linku nad dolními řasami a zároveň mírně pod nimi, abyste ji mohli rozetřít štětcem nebo prstem.

ŘASY A OBOČÍ

Řasy na pár sekund přidržte kleštičkami na vytáčení řas. Poté naneste několik vrstev černé řasenky. Obočí pročešte kartáčkem a vyplňte všechny mezery pomocí pudru na obočí nebo jemnými tahy tužkou.

PODKLADOVÝ MAKE-UP

V dalším kroku se zaměřte na podkladovou bázi, naneste jemnou vrstvu make-upu a důkladně rozetřete. Zafixujte pudrem. Po dokončení podkladového make-upu je na řadě rozjasňovač. Naneste ho na oblasti, které odráží světlo, tedy vrchní část čela, hranu nosu, lícní kosti. Těsně pod lícními kostmi naneste a rozetřete bronzer, abyste dodali lícím trochu hloubky.

RTY

Pomocí černé tužky nakreslete obrysy rtů. V okolí koutků rozetřete směrem dovnitř, abyste vytvořili efekt stínování. Rty nevyplňujte, raději je přetřete průsvitným leskem. Na závěr líčení použijte klasický lesk (jako je balzám na rty nebo vazelína) na oční víčka, čímž váš démonický styl make-upu získá okouzlující půvab.

 

PADLÝ ANDĚL

  halloween-liceni-andel
                                                                                                                                                           foto: Marionnaud

 

Líčení v duchu padlého anděla je děsivé i sexy. Třpyt, lesk a temné rty jsou hlavními znaky tohoto hříšného líčení.

Co je potřeba:

 • Make-up, korektor, pudr, rozjasňovač
 • Černá tužka na rty
 • Lesk na rty a černá konturovací tužka
 • Řasenka
 • Světlé, lesklé oční stíny
 • Tekutá tužka s třpytkami

Jak na to:

MAKE-UP

Vytvořte lesklý podklad s jemně překrývajícím světlým základem. Anděl by rozhodně neměl mít kruhy pod očima, proto oblast v okolí očí překryjte korektorem. Výdrž make-upu a korektoru prodloužíte důkladným přepudrováním.

OBOČÍ A OČI

Na lícní kosti naneste třpytivý rozjasňovač. Pročešte obočí kartáčkem. Na víčka naneste třpytivé oční stíny. Černou konturovací tužkou nakreslete vnitřní linku nad dolními řasami a rozetřete ji tenkým štětcem. Pomocí černé tekuté tužky nakreslete slzy stékající po tvářích. Zaschlé černé slzy poté přetřete konturovací tužkou se stříbrnými třpytkami. Kleštičkami upravte řasy a naneste černou řasenku.

RTY

Zvýrazněte rty ostrou černou tužkou a vyplňte je tak, aby působily temně a nebezpečně.

 

 

KLAUN

  halloween-liceni-klaun
                                                                                                                                                   foto: Marionnaud

 

Pro tentokrát zapomeňte na roztomile potrhlé klauny s červeným nosem. Klaunské hallowenské líčení je symfonie pestrých barev a výrazných rudých rtů.

 

Co je potřeba:

 • Barevné tužky na oči a pestrobarevné oční stíny (fialová, modrá, růžová, žlutá)
 • Černá tekutá konturovací tužka
 • Umělé řasy
 • Řasenka
 • Make-up
 • Fialová tvářenka nebo barevný pudr
 • Kartáček na obočí

Jak na to:

OČI

Pomocí fialové tužky na oči obarvěte vnější polovinu očních víček a naneste fialové oční stíny. Pomocí modré tužky na oči nakreslete linii ve tvaru oblouku nad ohybem oční jamky. Bílou tužkou na oči nakreslete vnitřní linku nad dolními řasami a růžovou tužkou veďte linku pod řasami dolního víčka a na vnějším okraji oka vytvořte hrot. Zbývající část oka vyplňte jasným žlutým očním stínem a černou tekutou konturovací tužkou nakreslete konturu horního víčka.

ŘASY A OBOČÍ

Efekt hustších řas dosáhnete, pokud na horní řasy nalepíte ještě umělé a část využijete i na vnější stranu dolních řas. Řasy přetřete vrstvou řasenky a použijte kartáček na obočí.

MAKE-UP

Naneste tenkou vrstvu make-upu v běžném odstínu a následně jej rozetřete po pokožce. Zvýrazněte líce pomocí fialového pudru, případně použijte tvářenku nebo oční stín. Černou tekutou konturovací tužkou nakreslete malou slzu a srdce pod okem.

RTY

Chcete-li vytvořit hrůzostrašný úsměv strašidelných klaunů, tužkou na rty obtáhněte obrysy rtů, poté vyplňte rudou rtěnkou a nakreslete tečky kolem rtů.