Zjistěte, které suvenýry z Dubaje jsou nejen krásné, ale také plné příběhů a tradic. Máme pro vás pár tipů na předměty, které vám budou připomínat návštěvu této ikonické metropole, protože odrážejí její jedinečnou kulturu a bohatství.

tradiční oble4ení

Zlatý poklad Dubaje

Mezi nejoblíbenější suvenýry patří nádherné šperky z dubajského trhu se zlatem. Tento súk, který se nachází krátkou jízdou loďkou abra z historické čtvrti Al Fahidi v městské části Bur Dubai, se chlubí řadou obchůdků se třpytivými vitrínami, ve kterých najdete nádherné diamanty a drahokamy. Můžete si tady nechat vyrobit šperk na míru, ať už se jedná o zásnubní prsten, jedinečný zlatý přívěsek nebo třeba náramek inspirovaný Spojenými arabskými emiráty.

Čokoládový ráj

Pro milovníky sladkostí je tu čokoládovna Mirzam, která vyrábí bohatou čokoládu pouze ze tří ingrediencí: kakaových bobů, nerafinovaného třtinového cukru a z kakaového másla. Čokoláda je ochucena exotickými kořeněnými příchutěmi a odnést si tak můžete třeba bílou čokoládu se šafránem nebo tmavou čokoládu s kávou a kardamomem. Navíc, pokud čokoládovnu navštívíte, můžete být svědky každého kroku tohoto magického procesu.

parfumy

Aromatické koření

Historické uličky dubajského trhu s kořením jsou ideálním místem pro nákup exotických suvenýrů. Na trh v blízkosti vodních cest Dubajské zátoky vás už z dálky zavedou vůně kadidla, citrusů a růžových lístků. Prozkoumejte pečlivě sestavený výběr těch nejlepších koření na světě, a pokud se pustíte do přátelského smlouvání, určitě si suvenýr odnesete za skvělou cenu. Najdete tady široký výběr koření, jako je třeba šafrán nebo zaatar a vy si tak přivezete do své kuchyně kousek arabského světa.

Ruční výroba šátků

Pokud hledáte něco méně formálního, navštivte The Antique Museum v čtvrti Al Quoz, kde najdete ručně vyráběné šperky a hedvábné šátky zdobené motivy inspirovanými arabskou kaligrafií. Jen se nesmíte nechat odradit místní skladištní atmosférou – za řadami dřevěných beden a barevných luceren najdete skutečné poklady. A pro ty, kteří milují interiérový design, možná neodoláte ani zdobenému nábytku s možností dopravy po celém světě.

Esence Arábie

Specifickou vůni Dubaje si můžete odnést domů ve formě parfémů z místních parfumerií, jako je Amber Aoud od Roja Parfums nebo olejové vůně od Swiss Arabian. V těchto parfémech najdete tradiční arabské ingredience, jako je oud, šafrán nebo santalové dřevo.

dakorace

Světlo Východu

Pokud chcete něco opravdu jedinečného, zvolte zručně vyrobenou lampu z tradičních tržišť v Karamě nebo Souk Madinat Jumeirah. Tyto lampy, dostupné ve všech tvarech a velikostech vám originálně vyzdobí interiér a připomene krásné vzpomínky na vaši dovolenou.

Sladké chvíle

Pro milovníky sladkostí jsou tu také prémiové čokolády Al Nassma z velbloudího mléka, které nabízí různé chutě včetně datlí a arabského koření. A pro ty, kteří by raději suvenýr, který rozmazlí vaši pokožku, doporučujeme ručně vyráběné mýdla z Camel Soap Factory, obsahující hojivé velbloudí mléko. Zcela přírodní mýdla od The Camel Soap Factory jsou vyráběna v Dubaji a obsahují 25 % velbloudího mléka, které je známé tím, že hojí a změkčuje pokožku. Vyberte si z řady vůní jako citronová tráva, sladký pomeranč a skořice nebo levandule.

Gahwa - symbol pohostinnosti

Arabská káva, známá jako gahwa, je důležitým prvkem místního kulturního dědictví, a proto si můžete jako suvenýr pořídit tradiční sadu pro každodenní pití tohoto lahodného nápoje. Tato sada zahrnuje speciální konvici, zvanou dalla, a malé, zahnuté šálky, které jsou symbolem dlouholeté pohostinnosti. Důkazem toho, že se káva řadí mezi kulturní symboly Dubaje, jsou i místní mince, na kterých se objevuje. Silsal, známá místní značka, nabízí nádherné sady těchto kávových potřeb. Lze je zakoupit v mnoha obchodech, včetně Bloomingdale's v The Dubai Mall. Pro zdobnější verze navštivte tradiční súky.