Taneční sezóna začíná 

šaty do tanečních Foto: Burda Style 1 a 11/2014


Raz dva tři, raz dva tři .... ať už se budete pohybovat v rytmu valčíku či rychlejším tempu polky, jistě oceníte šaty s volnější točivou sukní, ve kterých bude tanec radostí. Pro inspiraci přinášíme deset modelů, některé jsou dokonce inspirované populárními tančeními filmy! 

 

Dámská volenka 

Na první pohled vypadají šaty 107 (vel. 34 – 42) spíše jako zavinovací tričko se sukní, ve skutečnosti jsou však oba modely v pase propojené. Celek působí velmi žensky, mimo jiné i díky křidýlkovým rukávkům a příjemnému odstínu růžové. Ušít smokingové sako pro tanečníka 125 (vel. 48 – 56) je náročné, avšak výsledek je naprosto přesvědčivý. 


koktejlky a sako
foto: Burda Style 1/2014

 

Ve stylu 60. let

Šifonové šaty 108 (vel. 34 – 42) s plisovanou sukní nezestárly ani po více než 45 letech, jsou sexy a přitom velmi elegantní. Prosvítavost šifonu zmírňují spodní taftové šaty s korzetově vymodelovaným živůtkem.  


šaty ala šedesátá léta
Foto: Burda Style 1/2013

 

Smaragdový vánek 

Zatímco spodní, těsně přiléhavé šaty 122 A korzetového střihu se úspěšně uplatní i sólově, svrchní organzový model 120 (oboje vel. 34 – 42) se bez neprosvítavého spojence neobejde – společně ovšem vytvářejí jedinečný pár, který může zářit při různých společenských příležitostech i na tanečním parketu.

 

zelené koktejlkové šaty
Foto: Burda Style 12/2013

 

Trendy mididélka 

Nenechte se zmást různými proporcemi horní a spodní části šatů 107 (vel. 34 – 42), nejde o dva modely, ale o jeden. Jemňoučký satén krásně klouže po pokožce a ochotně spolupracuje s řasením na živůtku i s rozšířenou vícedílnou sukní, kterou na bocích hezky formují šikmo zkosená sedla. O rafinovanosti ví své také zaoblená vsadka ve výstřihu.

 

zlaté šaty v mididélce
Foto: Burda Style 1/2016

 

V rytmu swingu

Šaty Ginger Rogersové z filmu „Swing Time“ 118 (vel. 36 – 44) mají přiléhavý živůtek s krátkými rukávy a velkým límcem, k němu pak je přisazená velkorysá kolová sukně se sluncovým plisé: I když vás v tančírně při lindy hopu nikdo nebude přehazovat přes rameno, optimistický model ve stylu 30. let vás bude určitě hodně bavit!


swingové šaty
Foto: Burda Style 11/2014

 

Bílá, barva debutantek 

Bílé pouzdrové šaty 108 (vel. 36 – 44) s lodičkovým výstřihem protaženým hodně do stran vytvářejí krásnou siluetu hlavně zásluhou princesových švů. Lehce avantgardní akcent jim propůjčuje delší svrchní sukně.

 

bílé šaty debutantky
Foto: Burda Style 04/2014 

 

Američan v Paříži

V nestárnoucím filmu s hudbou George Gershwina poplete americkému malíři (Gene Kelly) hlavu půvabná tanečnice Lise (Leslie Caronová) v odvážných šatech 118 (vel. 34 – 42). Na jejich nařasené sukni jsou našité obloukovité šifonové pruhy, které při tanci divoce vlají, zatímco perfektně vytvarovaný živůtek se špagetovými ramínky sedí jako ulití, mj. i díky tomu, že se modeluje přímo na těle.  

  

šaty z filmu Američan v Paříži
Foto: Burda Style 11/2014

 

Je libo charleston? 

Tentokrát se o své místo na slunci hlásí koktejlové šaty 129 (vel. 36 – 44) ze zeleného sametu a s nepřehlédnutelnou dominantou ze stříbrné pajetkové látky, a sice ručně našitým obdélníkovým dílem. Trojici materiálů doplňuje šifon – na spodním okraji sukně naplisovaný, na ramínkách s navazující dlouhou vázačkou hladký.

 

charlestonové šaty do tanečních či tančírny
Foto: Burda Style 12/2011

 

Dívčí vamp

Touha tančit a slavit přímo prýští z šatů 104 B (vel. 34 – 42) s bohatým řasením živůtku, s raglánovými rukávky a rozevlátou sukní. Sametové stužky plasticky rozčleňují jednotlivé plochy jemného puntíkovaného šifonu, podšívka mírní jeho průhlednost.

 

dívčí vamp, černé gotické šaty do tanečních
Foto: Burda Style 5/2015

 

Elegantní gardedáma 

Korzetové šaty 122 C (vel. 34 – 42) přestřižené v pase padnou jako ulité nejen díky přiléhavě vymodelovanému střihu, ale i díky kvalitní strečové látce. Stylovým doplňkem je široká štóla z umělé kožešiny podložené saténem.  

 

šaty pro gardedámu
Foto: Burda Style 12/2013