S nadcházejícím létem se začínáme těšit na dovolenou, nové zážitky a společný čas strávený s rodinou a přáteli. Ze všech těchto zážitků si chceme uchovat také vzpomínky ve formě fotek a videí. Přinášíme čtyři rady, jak s chytrým telefonem pořídit dokonalé záběry vždy a všude.  

    jarní šaty reserved

Při výběru chytrého telefonu hraje fotoaparát vždy důležitou roli, zapomínat bychom ale neměli i na další vlastnosti a vybavení. Pokud se totiž výjimečné fotografické vlastnosti spojí také s komponenty, jako jsou dva zabudované procesory, podmanivý 6,78palcový OLED displej se sníženou produkcí modrého světla a vylepšený systém chlazení, dostanete prémiový vivo X90 Pro, který bude vaším ideálním partnerem pro aktivní životní styl i chvíle klidného odpočinku. Především ale získáte osobního fotografa, který vám pomůže zachytit každý okamžik v dokonale ostrých a jasných barvách. 

1. Spojte síly více fotoaparátů 

Standardem dnešních fotoaparátů je kombinace více specializovaných čoček. Proto vivo X90 Pro disponuje trojicí fotoaparátů - 50Mpx hlavním fotoaparátem, 50Mpx portrétním fotoaparátem a 12Mpx ultra širokým fotoaparátem pro co nejlepší výsledky při každém stisknutí spouště. Tato trojice je spolu s dalšími doplňkovými senzory umístěna do jednoho velkého oka na zadní straně telefonu, které před případným poškozením chrání odolné sklo Corning Gorilla Glass. 

2. Zachyťte více světla pro lepší noční fotky 

Pořídit dobré snímky za špatných světelných podmínek bylo pro foťáky chytrých telefonů vždy problematické. Díky jednopalcovému snímači a s ním spojené vyšší citlivosti na světlo ale dokáže vivo X90 Pro zachytit lepší záběry i ve zhoršených světelných podmínkách. Se speciálním čipem vivo V2, který pracuje s umělou inteligencí, pak doladíte každý záběr k dokonalosti. Tyto vymoženosti samozřejmě fungují i při pořizování videa. vivo X90 Pro má dokonce speciální noční režim pro nahrávání videa v rozlišení až 4K, se kterými už vám neuteče jediný záběr z večerní oslavy s přáteli. 

3. Pohrajte si s nastavením fotoaparátu 

Velkou výhodou je také široký výběr nastavení, včetně speciálních režimů pro konkrétní situace. Pokud například toužíte po dokonalém portrétu, pomůže vám systém Ultra Sensing Portrait, se kterým vyjdou fotky barevně přesně i v ostrém letním slunci. Pro více umělecký portrét pak můžete zvolit režim ZEISS Cine-flare Portrait, který simuluje efekt odlesků jako z filmu a díky tomu se na fotce proměníte ve filmovou hvězdu. Milovníci focení noční oblohy si pak přijdou na své díky speciálnímu režimu Handheld Astro, se kterým mohou stativ nechat stát stranou a pořídit perfektní snímek noční oblohy jen s telefonem v ruce.  

4. Buďte připraveni stisknout spoušť 

Dříve se vám mohlo stát, že jste stáli před dokonalým záběrem, který chcete vyfotit, ale váš smartphone prostě vypověděl službu kvůli vybité baterii. S vivo X90 Pro se vám nic takového stát nemůže, díky výjimečně rychlému systému nabíjení. V rychlém režimu se dostanete na 50 % kapacity baterie už za 8 minut a 10 sekund! O moc pomalejší není ani vyvážený režim pro každodenní nabíjení, který dokáže baterii zcela nabít za pouhých 29 minut. Díky tomu si můžete být jistí, že vám už neunikne ani jeden snímek.  

Nový smartphone vivo X90 Pro je možné zakoupit u maloobchodních prodejců za cenu 26 999 Kč. Více informací o tomto zařízení najdete na webové stránce www.vivo.com nebo na Instagramu vivo_czech. Navíc, v rámci aktuálně probíhající promo akce vivo týdny, je cena X90 Pro snížena na 24 999 Kč. Tato akce platí do 25.6.2023, takže do té doby máte možnost získat tento vyspělý smartphone ještě za výhodnější cenu.