Sympatická moderátorka se stala novou tváří projektu Český design

uvod   

Další ročník Českého designu jsme zahájili již tradičně ve spolupráci se Střední uměleckou školou textilních řemesel v Praze a nově také s usměvavou moderátorkou a modelkou Lucií Křížkovou. Než se však mladé návrhářky pustí do práce, zeptali jsme se Lucie na pár otázek... 

 

S jakým očekáváním vstupujete do projektu Český design? 
Mám ráda oblečení s příběhem. V mém šatníku je několik „srdcovek“, které mi připomínají určité události, lidi, zkrátka v sobě nesou nějakou vzpomínku a jsou pro mě speciální. Modely, které pro mě ušijí studentky v rámci projektu Český design, budou právě v té kategorii speciálního oblečení. Vím totiž, že pro dívky to nebude jedno tričko/blůza/šaty z mnoha. Dají si na návrzích a realizaci extra záležet a mě ohromně těší, že jejich výtvory budu moci prezentovat veřejnosti. Pro studentky je to šance ukázat, co v nich je a já jim v tom budu ráda asistovat.


Co ráda nosíte? Jaké máte požadavky na studenty návrhářky?
V soukromí mě nejčastěji potkáte v džínách, basic tričku a mikině/svetru. Mám ráda hlavně pohodlné věci. Do společnosti ráda vyrazím v něčem neokoukaném. V módě jsem se dlouho hledala. Když se zpětně podívám na nějaké své dřívější modely, tak se stydím. Opravdu. Přiznávám, že jsem dřívě módu moc neřešila, nekoukala po trendech, nepřemýšlela nad tím, že bych se měla zaměřit na barvy, které mi sluší a zbytečně se neupozaďovat v něčem, co ke mně nesedí… To jsem se naučila až v posledních letech. Ale teď, když mě móda víc baví, tak na ni zas nemám tolik času nebo spíš se můj zájem otočil směrem k dětem. Klasický scénář je, že si zajistím hlídání, vyrazím s nadšením do obchodů a odcházím s taškami plnými dětského oblečení…


Co byste si na sebe nikdy nevzala? 
Dlouho přemýšlím… A nic, co by mi bylo extra proti srsti, asi není.Změnil se za poslední roky nějak výrazněji Váš módní vkus? 
Určitě. Dříve mi dělalo dobře nosit oblečení, které více odhalovalo, než skrývalo. Dnes se více “cítím” ve věcech, které sice odhalují moje křivky, ale rafinovaně, s elegancí, nevyzývavě.Jaké barvy a materiály upřednostňujete?
Z barev je to černá, hnědá, modrá, lahvově zelená, nude, červená, bordó a fialová. Přiznám se, že materiálům moc nerozumím. Já je rozlišuji jen na mačkavé a nemačkavé a jelikož často cestuji, sedím v autě, preferuji ty nemačkavé.Jaký je váš oblíbený módní návrhář, značka? 
Líbí se mi tvorba Lukáše Macháčka a Michaela Kováčika.Sledujete módní trendy? Ovlivňují Váš šatník nebo dáváte přednost „stálicím“? 
Módní trendy sleduji, ráda si v nové sezóně pořídím něco, co je právě „in“, rozhodně ale nevyměňuji celý šatník a přednost u mě mají věci, které jsou nositelné více sezón.

 

Foto: Ivan Štefko, Vanda Kašlíková, Hana Kubrichtová