4. díl, již jen kousek od samotného dokončení modelů

4-dil-uvodni

 Foto: archiv Burdy Style

Několik měsíců tvrdé společné dřiny se pomalu, ale jistě blíží ke konci. Podstatné přitom je, že se daří na výbornou. Skici pod šikovnýma rukama tria studentek nabraly konkrétní obrysy a reakce budoucí majitelky modelů Kristýny Kociánové jsou nadšené. Tentokrát se při zkoušce ve škole ladily už jen poslední maličkosti. Tady ještě trochu zabrat, zde naopak popustit a bude hotovo! Sympatické aktérky letošního Českého designu zanedlouho čeká velké finále v Havlíčkových sadech. Stane se vaším favoritem společenský model, vycházkové šaty nebo snad kabát?

 

 

Tři otázky pro tři mladé designérky...

1) K jaké příležitosti si může Kristýna váš model obléct?

2) Jaké doplňky byste jí doporučila?

3) Co vás zaujalo na návrzích spolužaček?

 

 

DARINA VÍŠKOVÁ 

1) Kabát bych zařadila do kategorie vycházkových oděvů. Kristýna si ho může obléci do chladnějšího počasí nebo i do společnosti. Určitě jím zaujme při jakékoliv příležitosti.

2) K modelu bych nevolila výrazné doplňky, protože je již doplněn o kontrastní prvky, ať už je to krajka, nebo lemování. Ke kabátu bych preferovala jednoduše střižený oděv.

3) U košilových šatů mě velice zaujalo zajímavé střihové provedení, jejich pohodlnost a hlavně praktičnost. Společenský oděv podle mě vyniká dokonalou volbou materiálů, mladistvým vzhledem a variabilitou nošení. 

 

darina(1)(1)

  Foto: archiv Burdy Style

 

MILANA KOVÁŘOVÁ 

1) Model je přednostně určený na společenské akce. Ale poskládala jsem look tak, aby se jednotlivé kousky daly dobře kombinovat mezi sebou, ale i s jinými.

2) Doplňky bych nedávala žádné. Sama jsem zhotovila široký pás zdobený korálky, které jsou velmi výrazné i jen tak. Určitě bych naopak doporučila boty na podpatku.

3) Na Terčiných šatech se mi moc zamlouvá jejich lehkost a pohodlnost. Mají styl a jsou krásným odrazem toho, co v obchodech hledáme, ale nemůžeme najít. Darča má zase skvěle promyšlený střih, který je komplikovaný a velice efektní. Rovněž se mi líbí interakce mezi moderním, novodobým střihem a starou řemeslnou technikou paličkované krajky. Je to příjemný kontrast.

 

milana(1)(1)

 Foto: archiv Burdy Style


TEREZA FODOROVÁ 

1) Košilové šaty jsou praktické a jednoduché, a tudíž určené na běžné nošení. Jelikož disponují variabilním dílem, může z nich ale Kristýna vytvořit hned několik modelů, které pak obleče k jakékoliv příležitosti.

2) Osobně bych volila spíše prostší doplňky, ale díky své proměnlivosti se dá kousek zkombinovat téměř s čímkoliv. Jak s koženou kabelkou, tak s minimalistickým designovým batohem. To samé platí i o botách – na každodenní běhání po městě může Kristýna k šatům sáhnout po teniskách, na večer je pak může vyměnit za elegantnější obuv a zásadně tak změnit vyznění outfitu.

3) U zeleného kabátu se mi líbí jeho celková střídmost a vypracovaný střih, především potom detail přestřižených vymodelovaných rukávů. U společenského kompletu mě zaujal skvělý plastický materiál použitý na sukni a jeho variabilita – skládá se totiž hned z několika částí.

 

tereza(1)(1)
 Foto: archiv Burdy Style


KRISTÝNA KOCIÁNOVÁ


V čem za sebe vidíte největší plusy u návrhů Milany, Terezy a Dariny?

Baví mě všechny tři modely, každý je úplně jiný. Především ale musím říct, že skutečně nemám favorita, ve všech modelech se cítím skvěle! Holky jsou totiž úžasně šikovné.

 

Jak se těšíte na závěrečné fotografování, které proběhne v Grébovce?

Těším se, focení mám ráda a věřím, že si to každá z nás zúčastněn ých plně vychutná. Jen moc prosím všechny anděly, aby bylo hezky!

 

Jak jste si spolupráci užila? Co nového vám Český design dal?

Jsem vděčná, že jsem se mohla tohoto projektu zúčastnit. Děkuji. Poznala jsem nové milé, šikovné, talentované lidi, nové zajímavé prostředí a taky všestrannou pokoru a píli. Juchů a taky mám troje boží oblečky!