Bez ohledu na to, zda máte na sobě tréninkové nebo dámské legíny nahrazující punčochové kalhoty pod šaty, musíte mít na paměti několik důležitých pravidel dobrého stylu. Když je budete dodržovat, vytvoříte módní a jedinečné stylizace. Podívejte se, jak je nosit, abyste neudělala chybu. 

damske-leginy

 


Každé oblečení by mělo odpovídat situaci, ve které se nacházíme, takže pokud si pořizujete tréninkové legíny, noste je pouze na trénink. Dají se obléknout místo kalhot, když jdete třeba nakupovat? Bylo by to pohodlné řešení, ale je módní? Určitě ne. Na tréninkové legíny a nejlépe v trendy a živých barvách vsaďte jen tehdy, když vyrazíte na kolo nebo do posilovny. 

 

Dámské legíny místo kalhot?

V ulicích vídáme mnoho žen, které se rozhodly zkombinovat sportovní legíny s tričkem a takto oblečené jdou do obchodu, kavárny, nebo i do práce. První, základní pravidlo, které lze považovat za módní blob, je nahrazení kalhot legínami. Legíny skvěle doplní sportovní outfit, ale neměly by být ztotožňovány s kalhotami.

 

Abyste se vyhnuli jednomu z největších módních nezdarů, vyplatí se vyvarovat levným dámským legínám s nízkou gramáží: https://ozonee.cz/damske-leginy/. Jak takové poznat? Oblékněte si legíny, požádejte někoho ve svém okolí o odpověď na barvu spodního prádla. Pokud je tato odpověď správná, znamená to, že vaše legíny jsou průsvitné a rozhodně byste je měli vyměnit za kvalitnější.

 

S čím kombinovat dámské legíny?

Že se dámské legíny ve spojení s tričkem hodí jen do posilovny, už víme. Pokud plánujete vycházet z domu ve sportovních legínách, ujistěte se, že máte ty správné doplňky, abyste vypadali stylově.

Legíny mohou nahradit punčochové kalhoty, obléknete-li k nim sukni nebo minišaty, šortky či tuniku. Přehoďte si bundu přes top a váš outfit je připraven!

 

Jsou sportovní legíny vhodné pro každou postavu?

Když se rozhodnete použít sportovní legíny k vytvoření každodenního outfitu, pamatujte na to, že přiléhavé a tenké legíny zdůrazní všechny nedostatky vašich nohou. Máte-li plnější tvary, měla byste se vyvarovat barevných a vzorovaných legín, které zdůrazní nedostatky postavy. Neznamená to, že byste se musela legín zcela vzdát. Volit byste však měla pouze tmavé matné sportovní kamaše, které pomohou skrýt nedokonalosti a opticky zeštíhlí postavu. Dalším módním nezdarem, je nošení příliš malých a krátkých legín. Určitě ani jedna z nás nestojí o zkracování postavy a nepohodlí. Je lepší vsadit na větší velikost, než nosit příliš malé číslo.

 

Dají se nosit legíny s vysokými podpatky?  

Vzhledem k tomu, že dámské legíny jsou sportovní, spojení s vysokými podpatky nebude pravděpodobně vypadat stylově. Doporučujeme raději obout baleríny nebo tenisky. Milujete-li přeci jen podpatky, pak je kombinujte se silnějšími dámskými legínami, jako jsou jeggings.